Nawigacja mobilna

 

Szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej

Zapisz się na aktualne szkolenia dostępne dla terapeutów oraz osób w trakcie certyfikacji. Dodatkowo prezentujemy szeroki wachlarz wydarzeń różnych i ogłoszeń, które uważamy za godne polecenia naszym terapeutom.

  • 29/09/2018 - 30/09/2018 godz. Całodniowe
    ul. Chodakowska 19/31
    Warszawa

    Szanowni Państwo, Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej,

    serdecznie zapraszamy na zajęcia Psychoterapia poznawczo-behawioralna trudnych pacjentów ze skomplikowanymi problemami i wysokim ryzykiem samobójstwa, prowadzone przez bliskiego współpracownika prof. Aarona T. Becka – prof. Cory F. Newmana – 29-30 września 2018 w godzinach 9:00-19:00 w sobotę i 9:00-16:30 w niedzielę.

    Zajęcia będą prowadzone w Uniwersytecie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31), będą tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na język polski.

    Opłata dla Członków Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej wynosi 799 PLN (podstawowa opłata dla osób „z zewnątrz” wynosi 1199 PLN).

    Szczegóły dotyczące szkolenia znajdują się na stronie www.swps.pl/szkolenia/warszawa/18055-psychoterapia-poznawczo-behawioralna-trudnych-pacjentow

    Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na powyższej stronie.
    Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona!

    Prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

    W razie pytań proszę o kontakt pod adresem szkolenia@swps.edu.pl

    Program szkolenia:

    Podczas dwóch dni warsztatu zostanie omówione postępowanie terapeutyczne wobec pacjentów najczęściej uznawanych z „trudnych”. Do tej grupy należą pacjenci, u których występuje znaczne ryzyko samobójstwa, zaburzenia osobowości z częstym współwystępowaniem nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.
    Metody, które zostaną zademonstrowane są oparte na dowiedzionych empirycznie metodach terapii poznawczo-behawioralnej. Będę obejmować szeroki zakres interwencji: od standardowej terapii poznawczej Becka zaadaptowanej do leczenia zaburzeń osobowości do „Terapii schematów” J.Younga.
    Podczas wykładu zostanie omówione planowanie procedur bezpieczeństwa w celu zmniejszenia ryzyka samobójstwa. Odpowiednie podtematy będą obejmować także: radzenie sobie ze stresorami i napięciami związanymi z relacją terapeutyczną, uczenie pacjentów umiejętności samoregulacji, reagowanie na kryzysy kliniczne oraz pomaganie pacjentom w zwiększaniu motywacji i ograniczeniu lęku przed zmianą (czyli „zmniejszeniu oporu”). Liczne przykłady z praktyki klinicznej będą stanowić ilustrację omawianych metod terapeutycznych.

    Profesor Cory F. Newman, PhD dyrektorem Centrum Terapii Poznawczej i profesorem psychologii w klinice psychiatrii w Perelman School of Medicine na Universytecie Pennsylwanii (University of Pensylvania) – jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w USA. (http://www.med.upenn.edu/psychiatry/assets/user-content/documents/enewsletter_0313.pdf). Posiada dyplom American Board of Professional Psychology, jest też członkiem założycielem Akademii Terapii Poznawczej (Academy of Cognitive Therapy) [https://www.academyofct.org/]. Profesor Newman jest czynnym psychoterapeutą, superwizorem i wykładowcą. Brał udział (zarówno jako terapeuta, jak i superwizor) w wielu zakrojonych na szeroką skalę badaniach klinicznych nad skutecznością psychoterapii, między innymi w „National Institute on Drug Abuse Multi-site Collaborative Outcome Study on Psychosocial Treatments for Cocaine Abuse” czy „Penn-Vanderbilt-Rush Treatment-of-Depression Project”. Prof. Newman jest międzynarodowym wykładowcą, przeprowadził dziesiątki warsztatów i seminariów w Ameryce Północnej, Południowej, Europie i Azji. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów dotyczących terapii poznawczej, między innymi dotyczących zaburzeń nastroju i samobójstw, zaburzeń osobowości, nadużywania substancji i relacji terapeutycznej. Jest autorem lub współautorem pięciu książek na temat terapii poznawczej, w tym Bipolar Disorder: A Cognitive Therapy Approach. Laureat nagrody „Early Bond Award” za wybitny mentoring i szkolenie lekarzy w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Wpisany na listę „Najlepszych terapeutów” Philadelphia Magazine.

    Newman, C.F.: Core competencies in cognitive-behavioral therapy: Becoming an effective cognitive-behavioral therapist; Routledge. Routledge, July 2012.
    Newman, C.F.: The therapeutic relationship in cognitive therapy with difficult-to-engage patients. The therapeutic relationship in the cognitive behavioral psychotherapies. P. Gilbert, R.L. Leahy (eds.). London, U.K.: Routledge-Brunner. Page: 165-184, 2007.
    Ellis, T., Newman, C.F.: Choosing to live: How to defeat suicide through cognitive therapy. Oakland, CA: New Harbinger, 1996.

  • 29/09/2018 - 30/09/2018 godz. Całodniowe
    ul. Mokotowska
    Warszawa

    Prowadzenie: Kamila Tagliaferro (psycholog, psychoterapeuta, superwizor -dydaktyk PTTPB)

    Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego zaprasza na cykl warsztatów pod tytułem „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym „.

    Praca z pacjentami z problemami osobowościowymi powszechnie i nie bez powodu jest uznawana za jedną z najbardziej wymagających i obfitujących w trudne momenty. Terapia poznawczo behawioralna zaburzeń osobowości rozwija się na świecie od ponad 25 lat i posiada liczne udokumentowane badaniami potwierdzenia swojej skuteczności. Nie oznacza to jednak ani tego , że jest to terapia powszechnie znana, ani tym bardziej , że jest terapią łatwą.

    Cykl warsztatów objętych wspólną nazwą „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym ” ma na celu prezentację wiedzy teoretycznej i konceptualizacyjnej oraz doświadczeń praktycznych w oparciu o najnowsze osiągnięcia w tym obszarze. Prowadzący warsztaty to doświadczeni psychoterapeuci poznawczo behawioralni lub superwizorzy – dydaktycy PTTPB od lat pracujący z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi.

    Czas trwania szkolenia: Szkolenie składa się z 7 bloków po 15 godzin wykładowych każdy .Odbywa się w soboty ( 9-18) i niedziele ( 9-13) w Warszawie . Bloki stanowią osobne całości. Można wziąć udział w całości szkolenia lub wybrać dowolną ilość bloków.

    Odbiorcy Szkolenia: Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób pracujących w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (lekarzy, psychologów, psychoterapeutów) chcących zdobyć wiedzę i podnieść swoje umiejętności w pracy z osobami z nieprawidłową osobowością jak też dla osób zainteresowanych poznawczo behawioralną metodologią pracy z osobami z dysfunkcjami osobowościowymi.
    Celem szkolenia jest:
    1) zapoznanie uczestników z najnowszymi informacjami i badaniami na temat poszczególnych wzorców osobowościowych,
    2) zaprezentowanie modeli konceptualizacyjnych oraz technik terapeutycznych typowych w terapii konkretnych zaburzeń,
    3) nabycie umiejętności rozpoznawania wpływu cech osobowości na podtrzymywanie innych trudności pacjenta,
    4) praktyczny trening prowadzenia terapii w konkretnych grupach pacjentów.

    Formy dydaktyczne: szkolenie ma formę wykładowo- warsztatową. Liczne ćwiczenia prowadzone są w oparciu o opisy przypadków pacjentów z określonymi problemami osobowościowymi

    Więcej informacji na temat szkolenia można znaleźć na www.interego.com.pl. Zapisu można dokonać przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.interego.com.pl