Nawigacja mobilna

 

Szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej

Zapisz się na aktualne szkolenia dostępne dla terapeutów oraz osób w trakcie certyfikacji. Dodatkowo prezentujemy szeroki wachlarz wydarzeń różnych i ogłoszeń, które uważamy za godne polecenia naszym terapeutom.

 • 31/12/2021 godz. Całodniowe

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO – ośrodek rekomendowany przez PTTPiB , zaprasza na czteroletnie szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu terapeuty poznawczo behawioralnego- kurs w LUBLINIE

  Początek zajęć – 04.12.2021 r.

  Zapraszamy do udziału w czteroletnim szkoleniu w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którego ukończenie upoważnia do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

  Kierownik merytoryczny kursu – dr n. med. Izabela Stefaniak

  Autor programu kursu – Wojciech Stefaniak

  Organizator : Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO

  Szczegóły i możliwość zapisu na stronie akademia-interego.com.pl

 • 22/01/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

  „Metodologia pracy z pacjentami z osobowością unikającą w paradygmacie poznawczo behawioralnym.”
  Prowadzenie: Kinga Kałuska-Złotorowicz

  Data: 22.01.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Pacjenci z osobowością unikającą zwykle doświadczają szeregu trudności wynikających z rozbudowanych strategii unikania w sferze emocjonalnej, poznawczej i behawioralnej. Odczuwają przy tym głębokie poczucie niespełnienia życiowego, którego z racji pułapki swoich przekonań i stosowanych strategii nie są samodzielnie w stanie się pozbyć. Warsztat poświęcony jest pracy
  problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością unikającą.

  Składa się z następujących części:
  • Omówienie charakterystyki osobowości unikającej i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości unikającej.
  • Zasady diagnozy , problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa.
  • Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  • Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  • Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobiści unikającej .
  • Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością unikającą. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej
  • Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi

  Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 22/01/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Poznawczo behawioralna terapia par”
  „Zastosowanie technik wyobrażeniowych i doświadczeniowych w pracy z parami”.

  Prowadzenie: Marta Barabasz

  Data: 22.01.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Techniki doświadczeniowe i wyobrażeniowe na stałe zagościły w terapii poznawczo behawioralnej. Ich zastosowanie jest szerokie, obejmuje również pracę z parami . Analiza interakcji schematów i trybów partnerów, a także identyfikacja niezaspokojonych potrzeb , pozwala na adekwatny dobór interwencji wzmacniających bliskość oraz przywracających równowagę w związku, która budowana jest na dwóch wymiarach relacji – przywiązaniu i autonomii. Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane najbardziej efektywne techniki doświadczeniowe i wyobrażeniowe wraz z omówieniem problemów występujących w związkach , w rozwiązaniu których ich zastosowanie jest szczególnie uzasadnione i pożądane.

  Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 29/01/2022 - 30/01/2022 godz. 09:00 - 17:00

  “OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne” zaprasza na 2 dniowe szkolenie „Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości.
  29-30/01/2022
  godz 9:00-17:00

  “OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne” we współpracy z “HUMANA Gabinet Psychoterapeutyczno-seksuologiczny” oraz “Gabinet Psychologiczny Psycholab”

  Mają zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie „Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu w przezwyciężaniu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości, które odbędzie się 29-30 stycznia 2022 roku (na żywo lub online zależnie od sytuacji epidemiologicznej).

  Liczba miejsc ograniczona: do 24 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń)
  Cena:
  do 30 listopada 2021, 900 zł od osoby
  po 30 listopada 2021, 1100 zł od osoby

  Lokalizacja: Warszawa
  Data:
  29 stycznia 2022 (9:00-17:00)
  30 stycznia 2022 (9:00-12:30)

  Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online. Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie przesłana do Państwa (z adresu OdNova.Gabinety@gmail.com) informacja o rezerwacji miejsca na warsztatach (prosimy sprawdzać także spam)

  Link do formularza online:
  https://forms.gle/yFN73zXJ1QaeeH7T6

  Prowadzący: dr Florian A. Ruths (Londyn), lekarz psychiatra. Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoterapii Behawioralnej i Poznawczej „British Association of Behavioural and Cognitive Psychotherapies” (BABCP).
  Nauczyciel Mindfulness (MBCT), akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Mindfulness „British Association of Mindfulness Based Approaches” (BAMBA).
  Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Grupowej Terapii Schematu, Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Indywidualnej Terapii Schematu, akredytowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu „International Society of Schema Therapy” (ISST).

  Więcej o szkoleniu znajdziecie tu:
  https://www.odnovaterapia.pl/zbrodnia-i-kara—ts-p-winy-i-wstydu.html

  *szkolenie będzie tłumaczone na j. polski
  *po zakończeniu szkolenia uczestnicy dostaną zaświadczenie uczestnictwa z akredytowanymi punktami przez PTTPB oraz ISST

  „Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu w przezwyciężaniu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości (29-30 stycznia 2022)

  Kontakt z osobą o agresywnych cechach może być dla każdego głęboko traumatycznym przeżyciem. Długie okresy gróźb, manipulacja i przemoc emocjonalna, a czasem fizyczna, mogą pozostawić na ofiarach głębokie blizny emocjonalne i narazić je na poważne zaburzenia psychiczne. Osoby te stają się ofiarami niesprawiedliwości moralnej i/lub karnej i często żyją z ogromnym poczuciem wstydu i winy.

  Umiejętności nabywane podczas szkolenia:
  • Praca terapeutyczna nad poczuciem winy i wstydu.
  • Zrozumienie podstawowej potrzeby sprawiedliwości.
  • Pogłębienie umiejętności terapeutycznych tj. ograniczone powtórne rodzicielstwo, dostrojenie się i terapeutyczna elastyczność, łagodność i pewność siebie.
  • Konceptualizacja i opis wg Terapii Schematu, tj. rozpoznanie, nazywanie, łączenie przeszłości z teraźniejszością.
  • Strategie zmiany Schematów, tj. relacja terapeutyczna, strategie poznawcze, behawioralne, skoncentrowane na emocjach oraz ćwiczenia (praca domowa).
  • Stosowanie poczucia humoru oraz umiejętnej łagodności w pracy z traumatycznymi wspomnieniami.
  • Zapoznanie się z nowym protokołem pracy z pacjentami, którzy mają niezaspokojoną potrzebę sprawiedliwości.
  • Czynny udział w superwizji koleżeńskiej.

  Dla kogo?
  • dla praktykujących psychoterapeutów z podstawami wiedzy teoretycznej i praktycznej z Terapii Schematu.
  • Szkolenie jest skierowane do tych terapeutów, którzy chcą pomóc pacjentom zmagającym się z poczuciem winy i wstydu.

  Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy. Przewidziane są ćwiczenia praktyczne z ograniczoną ilością teorii tj. odgrywanie ról, ćwiczenia na forum oraz w podgrupach (lub w przypadku pracy online w break room’ach). Będzie czas na pytania z możliwością superwizowania przygotowanych i wcześniej przesłanych przez Państwa opisów przypadków.

  Do uczestnictwa w szkoleniu niezbędna jest podstawowa wiedza o Schematach, Trybach i potrzebach emocjonalnych jakie wykorzystuje Terapia Schematu.
  Uczestnictwo w tym szkoleniu będzie potwierdzało ustawiczny rozwój zawodowy w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (12 godzin dydaktycznych uznanych przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej) oraz w Terapii Schematu (punkty uznane przez ISST).

  Link do formularza online: https://forms.gle/yFN73zXJ1QaeeH7T6
  Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/eVlMsHQ6E
  Link do rozmowy z Florianem na temat szkolenia: https://fb.watch/92hP_IWKm9/
  Nasza strona https://www.odnovaterapia.pl/

 • 19/02/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

  „Metodologia pracy z pacjentami z osobowością zależną w paradygmacie poznawczo behawioralnym”
  Prowadzenie: dr n. med. Izabela Stefaniak

  Data: 19.02.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Skrajne poleganie na innych, nadmierna potrzeba doznawania opieki, lęk przed rozłąką , brak zdolności decydowania, nadmierne podporządkowanie, to tylko niektóre z licznych problemów na jakie narażone są osoby z osobowością zależną. Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością zależną.

  Składa się z następujących części:
  • Omówienie charakterystyki osobowości zależnej i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości zależnej
  • Zasady diagnozy , problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  • Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  • Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  • Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości zależnej .
  • Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością zależną. Typowe pułapki i problemy występujące w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej
  • Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi

  Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 19/02/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Poznawczo behawioralna terapia par”
  „Terapia par z problemami skoncentrowanymi na dzieciach. Paradygmat poznawczo – behawioralny”.

  Prowadzenie: Ewa Gross

  Data: 19.02.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Powszechnie znaną prawdą jest, że problemy małżeńskie rodziców rzutują na funkcjonowanie dzieci bieżące i w przyszłości. W terapii par obserwujemy, że również problemy dzieci wpływają na jakość związków ich rodziców. Niespójne style wychowawcze rodziców i brak porozumienia między nimi w kwestiach dotyczących spraw wychowawczych, prowadzą do konfliktów, które nierozwiązywane obniżają jakość relacji w rodzinie, działają destrukcyjnie na związek, zaburzają funkcjonowanie emocjonalne i rozwój dzieci.
  Przedmiotem warsztatów będzie prezentacja metodologii :
  • służących wypracowaniu z parą pozostającą w konflikcie ujednoliconego systemu wychowawczego w rodzinie,
  • rozwijania komunikacji rodziców z dziećmi w różnym wieku,
  • pracy z małżonkami, których dzieci ujawniły problemy emocjonalne bądź zaburzenia zachowania,
  • pracy z parami tworzącymi rodziny zrekonstruowane, w których swoje miejsce muszą odnaleźć dzieci z wcześniejszych związków małżonków.

  Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich. Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 01/03/2022 - 31/03/2022 godz. Całodniowe

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO- ośrodek rekomendowany przez PTTPiB , zaprasza na czteroletnie szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu terapeuty poznawczo behawioralnego- kurs w WARSZAWIE

  Początek zajęć – wiosna 2022 r.

  Zapraszamy do udziału w czteroletnim szkoleniu w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którego ukończenie upoważnia do ubiegania się o certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

  Kierownik merytoryczny kursu – dr n. med. Izabela Stefaniak

  Autor programu kursu – Wojciech Stefaniak

  Organizator : Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO

  Szczegóły i możliwość zapisu na stronie akademia-interego.com.pl

 • 19/03/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

  „Metodologia pracy z pacjentami z osobowością obsesyjno- kompulsyjną (anankastyczną) w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.
  Prowadzenie: Wojciech Stefaniak

  Data: 19.03.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Styl funkcjonowania osobowości anankastycznej łatwo niekiedy pomylić z obowiązującym współcześnie jakże pożądanym wzorcem funkcjonowania “człowieka sukcesu” dbającego o perfekcjonizm, zdyscyplinowanego, opanowanego emocjonalnie, wytrwałego, rzetelnego, uporządkowanego i sumiennego. Niezależnie jednak od obrazu autoprezentacyjnego w rdzennym myśleniu osoby z wyraźnymi cechami anankastycznymi jest wiele przekonań , które ostatecznie prowadzą ją do przeżywania nadmiernego lęku, z którym z racji konfiguracji stosowanych strategii nie jest w stanie sobie poradzić. Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością anankastyczną.

  Składa się z następujących części:
  • Omówienie charakterystyki osobowości anankatycznej i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości anankastycznej
  • Zasady diagnozy , problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  • Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  • Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  • Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości anankastycznej .
  • Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością anankastyczną. Typowe pułapki i problemy występujące w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej
  • Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi

  Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 23/03/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Poznawczo behawioralna terapia par”
  „Praca z parą w sytuacji zdrady. Paradygmat poznawczo behawioralny”.

  Prowadzenie: Wojciech Stefaniak

  Data: 23.03.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Niewierność małżeńska to jeden z trzech , obok trudności komunikacyjnych i niezadowalającej wymiany emocjonalnej, najczęściej zgłaszanych problemów przez pary korzystające z psychoterapii. Niewierność pod względem siły destrukcyjnego wpływu na związek ustępuje jedynie przemocy fizycznej. Kryzys w związku wywołany sytuacją odkrycia zdrady ma zwykle charakter przewlekłego i niszczącego konfliktu. Eskalacja konfliktu wynika z niekontrolowanej interakcji trudnych dla obojga partnerów zjawisk pojawiających się w parze w tej sytuacji. Konflikt na tym tle charakteryzuje się destrukcyjną dynamiką zarówno w obszarze zachowań jak i ekspresji emocji, co znacząco wpływa na osłabienie poczucia satysfakcji ze związku. Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane główne zjawiska obecne w sferze poznawczej, behawioralnej oraz emocjonalnej w sytuacji ujawnienia zdrady. Ich konceptualizacja będzie obejmowała odniesienie do systemów poznawczych obojga małżonków oraz mechanizmów aktywacji schematów zarówno odnoszących się do obrazu siebie jak też modelu związku. Przedstawione będą również najbardziej destrukcyjne interakcje między partnerami pojawiające się w związku z kryzysem wywołanym zdradą. Omówione zostaną ich mechanizmy, przebieg oraz skutki dla stanu związku. Wszystkie treści osadzone będą na przykładach z praktyki terapeutycznej. Uczestnicy warsztatu zapoznają sie z interwencjami terapeutycznymi dostępnymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym pracy z parą, które efektywnie pomagają rozwiązać poszczególne trudności.

  Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:
  • Zjawisko zdrad w aspekcie ewolucyjnym i psychologicznym
  • Koszty intrapsychiczne zdrad.
  • Dysfunkcyjne interakcje obecne w związku po zdradzie.
  • Metodologia pracy z poszczególnymi zjawiskami obecnymi w funkcjonowaniu pary po zdradzie.

  Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich. Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl

 • 09/04/2022 godz. 09:00 - 18:00

  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

  „Metodologia pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

  Prowadzenie: Marta Barabasz

  Data: 09.04.2022 r. w godzinach 9-18.

  Cena: 450 złotych.

  Osoba narcystyczna , która jest w znacznej mierze pochłonięta sobą, unieważniająca emocje innych, krytyczna i dewaluująca nie jest bez wątpienia przykładem łatwego do współpracy pacjenta. Jednocześnie coraz więcej osób z tym typem osobowości pojawia się w terapii . Wymagania świata zewnętrznego w połączeniu z wewnętrznym imperatywem bycia najlepszym i ze wszech miar wyjątkowym sprawiają ,że osoby narcystyczne coraz częściej poszukują pomocy . Warsztat
  poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością narcystyczną.

  Składa się z następujących części:
  • Omówienie charakterystyki osobowości narcystycznej i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości narcystycznej
  • Zasady diagnozy, problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  • Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  • Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  • Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości narcystycznej .
  • Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną. Typowe pułapki i problemy występujące w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej .
  • Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi w oparciu o przykłady z pracy klinicznej.

1 2