Nawigacja mobilna

„Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości.

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 29/01/2022 - 30/01/2022
Godz.: 09:00 - 17:00


“OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne” zaprasza na 2 dniowe szkolenie „Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości.
29-30/01/2022
godz 9:00-17:00

“OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne” we współpracy z “HUMANA Gabinet Psychoterapeutyczno-seksuologiczny” oraz “Gabinet Psychologiczny Psycholab”

Mają zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie „Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu w przezwyciężaniu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości, które odbędzie się 29-30 stycznia 2022 roku (na żywo lub online zależnie od sytuacji epidemiologicznej).

Liczba miejsc ograniczona: do 24 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń)
Cena:
do 30 listopada 2021, 900 zł od osoby
po 30 listopada 2021, 1100 zł od osoby

Lokalizacja: Warszawa
Data:
29 stycznia 2022 (9:00-17:00)
30 stycznia 2022 (9:00-12:30)

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online. Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie przesłana do Państwa (z adresu OdNova.Gabinety@gmail.com) informacja o rezerwacji miejsca na warsztatach (prosimy sprawdzać także spam)

Link do formularza online:
https://forms.gle/yFN73zXJ1QaeeH7T6

Prowadzący: dr Florian A. Ruths (Londyn), lekarz psychiatra. Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoterapii Behawioralnej i Poznawczej „British Association of Behavioural and Cognitive Psychotherapies” (BABCP).
Nauczyciel Mindfulness (MBCT), akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Mindfulness „British Association of Mindfulness Based Approaches” (BAMBA).
Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Grupowej Terapii Schematu, Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Indywidualnej Terapii Schematu, akredytowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu „International Society of Schema Therapy” (ISST).

Więcej o szkoleniu znajdziecie tu:
https://www.odnovaterapia.pl/zbrodnia-i-kara—ts-p-winy-i-wstydu.html

*szkolenie będzie tłumaczone na j. polski
*po zakończeniu szkolenia uczestnicy dostaną zaświadczenie uczestnictwa z akredytowanymi punktami przez PTTPB oraz ISST

„Zbrodnia i kara” – Terapia Schematu w przezwyciężaniu poczucia winy i wstydu u pacjentów z niezaspokojoną potrzebą sprawiedliwości (29-30 stycznia 2022)

Kontakt z osobą o agresywnych cechach może być dla każdego głęboko traumatycznym przeżyciem. Długie okresy gróźb, manipulacja i przemoc emocjonalna, a czasem fizyczna, mogą pozostawić na ofiarach głębokie blizny emocjonalne i narazić je na poważne zaburzenia psychiczne. Osoby te stają się ofiarami niesprawiedliwości moralnej i/lub karnej i często żyją z ogromnym poczuciem wstydu i winy.

Umiejętności nabywane podczas szkolenia:
• Praca terapeutyczna nad poczuciem winy i wstydu.
• Zrozumienie podstawowej potrzeby sprawiedliwości.
• Pogłębienie umiejętności terapeutycznych tj. ograniczone powtórne rodzicielstwo, dostrojenie się i terapeutyczna elastyczność, łagodność i pewność siebie.
• Konceptualizacja i opis wg Terapii Schematu, tj. rozpoznanie, nazywanie, łączenie przeszłości z teraźniejszością.
• Strategie zmiany Schematów, tj. relacja terapeutyczna, strategie poznawcze, behawioralne, skoncentrowane na emocjach oraz ćwiczenia (praca domowa).
• Stosowanie poczucia humoru oraz umiejętnej łagodności w pracy z traumatycznymi wspomnieniami.
• Zapoznanie się z nowym protokołem pracy z pacjentami, którzy mają niezaspokojoną potrzebę sprawiedliwości.
• Czynny udział w superwizji koleżeńskiej.

Dla kogo?
• dla praktykujących psychoterapeutów z podstawami wiedzy teoretycznej i praktycznej z Terapii Schematu.
• Szkolenie jest skierowane do tych terapeutów, którzy chcą pomóc pacjentom zmagającym się z poczuciem winy i wstydu.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy. Przewidziane są ćwiczenia praktyczne z ograniczoną ilością teorii tj. odgrywanie ról, ćwiczenia na forum oraz w podgrupach (lub w przypadku pracy online w break room’ach). Będzie czas na pytania z możliwością superwizowania przygotowanych i wcześniej przesłanych przez Państwa opisów przypadków.

Do uczestnictwa w szkoleniu niezbędna jest podstawowa wiedza o Schematach, Trybach i potrzebach emocjonalnych jakie wykorzystuje Terapia Schematu.
Uczestnictwo w tym szkoleniu będzie potwierdzało ustawiczny rozwój zawodowy w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (12 godzin dydaktycznych uznanych przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej) oraz w Terapii Schematu (punkty uznane przez ISST).

Link do formularza online: https://forms.gle/yFN73zXJ1QaeeH7T6
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/eVlMsHQ6E
Link do rozmowy z Florianem na temat szkolenia: https://fb.watch/92hP_IWKm9/
Nasza strona https://www.odnovaterapia.pl/