Nawigacja mobilna

Kurs Terapia Schematu w Centrum CBT EDU

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Dnia: - 09/11/2018 - 10/11/2018
Godz.: Całodniowe

Lokalizacja
Centrum CBT EDU


Centrum CBT EDU zaprasza na wzięcia udziału w szkoleniu przygotowującym do uzyskania kompetencji oraz oficjalnego certyfikatu terapeuty schematu (Standard Level Schema Therapy). Terapia schematu (ST) jest innowacyjnym podejściem integracyjnym, rozwiniętym przez Jeffreya Younga jako kontynuacja i rozszerzenie tradycyjnej terapii poznawczo- behawioralnej. Terapia schematu czerpie inspirację zarówno z cbt jak i z teorii przywiązania oraz terapii skoncentrowanej na emocjach. W odróżnieniu od standardowej terapii cbt, terapia schematu kładzie większy nacisk na rolę głębokiej relacji terapeutycznej ze szczególnym uwzględnieniem reparentingu, skupia się na problemach głęboko zaburzonych emocji oraz dysfunkcjach osobowościowych, stosując przy tym obok interwencji poznawczych, także techniki afektywne i doświadczeniowe.

Szkolenie oparte jest o program zaaprobowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Terapii Schematu (ISST), co gwarantuje zarówno wysoki standard szkolenia jak i klarowną oraz kompletną ścieżkę uzyskania kompetencji oraz uprawnień terapeutycznych. Szkolenie obejmuje 96 godzin zajęć wykładowo – warsztatowych oraz wymagane programem superwizje grupowe i indywidualne.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy certyfikowanych terapeutów poznawczo – behawioralnych lub osoby, które ukończyły szkolenie z zakresu terapii cbt.

Termin rozpoczęcia: 09-10 listopada 2018 r.

W programie:

– Zagadnienia wprowadzające do terapii schematu: teoria, badania i wiodące techniki
– Praca z trybami. Terapia zaburzeń osobowości z clusteru C
– Psychodrama w terapii schematu i terapii poznawczo behawioralnej. Praca z pacjentem z diagnozą zaburzenia osobowości borderline i pacjentami z clusteru C
– Terapia zaburzeń osobowości: borderline oraz narcystycznej
– Zastosowanie technik wyobrażeniowych w terapii schematu i terapii poznawczo-behawioralnej
– Wykorzystanie relacji terapeutycznej w leczeniu zaburzeń osobowości. Przezwyciężanie typowych problemów występujących w relacji w terapii schematu i terapii poznawczo -behawioralnej
– Superwizje

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.cbt.pl, edu@cbt.pl

Prowadzący:

Jędrzej Kosewski, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta i superwizor ST.

Arnie Reed – Certified Schema Therapist and Clinical Supervisor

Informacje i zapisy: www.cbt.pl, tel. 22 428 44 26