Nawigacja mobilna

Certyfikowane szkolenie dla studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów: „Paruresis, trichotillomania i dermatillomania – wykorzystanie technik CBT, RTZ i ACT”

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 26/06/2021 - 27/06/2021
Godz.: Całodniowe


Certyfikowane szkolenie dla studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów: „Paruresis, trichotillomania i dermatillomania – wykorzystanie technik CBT, RTZ i ACT”

ONLINE

Zapraszamy na szkolenie poruszające tematykę zaburzeń, o których wciąż (mimo dostępu do dużej ilości informacji) rzadko się mówi, a nawet o nich publikuje, a jednak okazuje się, że w czasach szybkiego tempa życia, konieczności posiadania umiejętności szybkiej adaptacji do nowych warunków i okoliczności, potrafią w znaczny sposób obniżać poziom jakości życia.
Paruresis to rodzaj fobii. Osoba cierpiąca na to zaburzenie doświadczając lęku, ma trudność z oddawaniem moczu w publicznych toaletach.
Trichotillomania jest zaburzeniem polegającym na nawracającym wyrywaniu włosów, które ostatecznie prowadzi do ich ubytku. W ostatnich latach coraz częściej klasyfikowana jest jako jedno z zaburzeń należących do nadrzędnej grupy określanej mianem powtarzających się zachowań skoncentrowanych na ciele.
Dermatillomania natomiast jest definiowana jako zaburzenie zaliczane do grupy zachowań kompulsywnych, polegające na kompulsywnym drapaniu skóry prowadzącym do uszkodzenia tkanek.
Głównym celem szkolenia jest wyposażenie uczestnika w psychologiczną wiedzę na temat paruresis, trichotillomani i dermatillomani oraz konkretne i skuteczne narzędzia pracy terapeutycznej. Przedstawione zostaną kryteria diagnostyczne wg ICD-10 oraz DSM-V, obraz kliniczny, rozpowszechnienie, a także konsekwencje tych zaburzeń. Szkolenie będzie nastawione na praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy zapoznają się z technikami poznawczo-behawioralnymi, strategiami terapeutycznymi, które mają potwierdzoną naukowo skuteczność. Podczas szkolenia przedstawione zostaną również możliwości, jakie dają Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) oraz Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu (TSR) w pracy z paruresis, trichotillomanią i dermatillomanią.

DLACZEGO WARTO wziąć udział w naszym szkoleniu?
– Zapoznanie się z technikami pracy z paruresis, dermatillomanią i trichotillomanią – pozyskanie konkretnych, skutecznych narzędzi terapeutycznych.
– Szkolenie nastawione jest na rozwój umiejętności praktycznych.

Data: 26.06.2021-27.06.2021; godz. 9:00-16:00.

Prowadzące:
mgr Justyna Rać – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat
PTTPB nr 763 oraz certyfikat European Association for Behavioural and Cognitive Therapies). Przyjmuje w ramach własnej praktyki, wcześniej pracowała w szpitalach psychiatrycznych i jednostkach penitencjarnych.
mgr Małgorzata Kozieł – psycholog, psycholog dziecięcy, terapeuta RTZ i TSR, nauczyciel. Zawodowo łączy dwie pasje: praktyki psychologicznej z byciem nauczycielem.

Cena:
– 399 zł (przy płatności do 25.05.2021 r.),
– 439 zł (przy płatności po 25.05.2021 r.).

Zapisy: szkolenia.healio@gmail.com

Po wysłaniu e-maila z informacją o byciu zainteresowanym udziałem w szkoleniu, otrzymają Państwo do uzupełnienia formularz uczestnika.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji ZOOM. W tygodniu poprzedzającym szkolenie każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, a także link i hasło z dostępem do szkolenia.