Nawigacja mobilna

Zaproszenie do udziału w badaniach nad wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej w leczeniu fobii społecznej dla certyfikowanych terapeutów PTTPB.

Badanie kliniczne System VR MindTM i VR Mind+TM – badania i przygotowanie do wdrożenia

Tomorrow Sp. z o.o. w ramach projektu pod nazwą „System VR MindTM i VR Mind+TM – badania i przygotowanie do wdrożenia”, współfinansowanego przez NCBiR, tworzy oprogramowanie VR MindTM i VR Mind+TM, wspierające terapię poznawczo-behawioralną fobii społecznej.

Elementem systemu VR MindTM i VR Mind+TM są scenariusze terapeutyczne sytuacji społecznych budzących lęk oraz protokoły terapeutyczne określające zasady prowadzenia terapii fobii społecznej z ekspozycją pacjenta w wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality, VR).

Tomorrow Sp. z o.o. planuje zbadać bezpieczeństwo i skuteczność terapii z wykorzystaniem Systemów VR MindTM i VR Mind+TM. Randomizowane badanie kliniczne będzie prowadzone w wybranych gabinetach terapeutycznych na terenie Warszawy na 2 grupach eksperymentalnych i jednej grupie kontrolnej. Głównym badaczem jest Izabela Stefaniak – lek. med. psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany superwizor. Badania będą prowadzone pod kierunkiem Rady Naukowej z zachowaniem standardów GCP (ang. Good Clinical Practice). Rozpoczęcie badań klinicznych planowane jest po uzyskaniu zgody Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

W związku z badaniem klinicznym poszukujemy terapeutów zainteresowanych udziałem w badaniu. Poszukujemy:

– certyfikowanych psychoterapeutów CBT,
– mających doświadczenie z pacjentami z fobią społeczną,
– mogących przyjąć minimalnie 2 pacjentów 2 razy w tygodniu (sesje godzinne), czyli 4 godziny tygodniowo.

Sesje będą odbywały się w dwóch gabinetach na terenie Warszawy. Planowany czas trwania badania: od marca do września 2019 roku.

Zainteresowanym terapeutom oferujemy:

– udział w projekcie badawczym weryfikującym skuteczność terapii z VR,
– przeszkolenie z protokołu terapeutycznego oraz systemu VR MindTM,
– wynagrodzenie za prowadzenie terapii.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 531 473 020 lub mailowo
na adres: katarzyna.wranka@tomorrow.pro