Nawigacja mobilna

Szkolenie w TEAM CBT [18-21/08/2022]

Serdecznie zapraszamy na szkolenie w TEAM CBT 18-21 sierpnia, Warszawa, pod patronatem PTTPB (20% rabat dla członków).  TEAM CBT to innowacyjne i obiecujące podejście do terapii poznawczo-behawioralnej sformułowane przez jednego z pionierów CBT prof. Davida Burnsa z Uniwersytetu Stanforda. Szczegóły pod www.TEAMcbt.pl.  Czternaście trenerek i trenerów (głównie z USA, UK, Kanady, Izraela, Meksyku, i Indii) będzie prowadziło szkolenie wraz z praktycznymi ćwiczeniami i pokazami terapii na żywo. TEAM CBT to kompleksowy i przyswajalny system, który umożliwia terapeucie prowadzenie wysoce skutecznej psychoterapii, pozwalającej na szybką redukcję objawów depresji i zaburzeń lękowych, a także jest skuteczny w kompulsywnych zachowaniach, nawykach, uzależnieniach oraz w problemach międzyludzkich. Sami terapeuci TEAM doświadczają osobistej i zawodowej przemiany.  Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy otrzymają certyfikat poziom 1 kalifornijskiego Feeling Good Institute, a także będą mogli się ubiegać o wyższe stopnie.  TEAM to skrót od Testowanie, Empatia, Agenda, Metody: 

TESTOWANIE
Zdobędziesz nowe praktyczne umiejętności w Testowaniu – w modelu TEAM stosujemy testy i ankiety (w tym ocenę Ciebie jako terapeuty i skuteczności terapii), które pacjenci wypełniają przed i po każdej sesji. Wielu terapeutów przecenia swoje umiejętności, a dokładny pomiar daje im skuteczną informację zwrotną, która pomaga im doskonalić swoją praktykę. Nauczysz się używać przed i po każdej sesji krótkich (1,5 minutowych) testów mierzących nastrój, myśli samobójcze, lęk, złość, pozytywne emocje i satysfakcję z ważnych relacji. 

EMPATIA
Poznasz 5 Sekretów Skutecznej Komunikacji, które pomogą Ci odnowić i pogłębić więź z nawet najbardziej wymagającymi i „trudnymi” czy „opornymi” pacjentami. Nauczysz się rozbrajania agresji skierowanej do Ciebie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zyskasz wgląd w składniki empatii, a ćwicząc je podczas warsztatów, staniesz się bardziej świadomy niuansów uczuć własnych i innych. Dzięki temu pogłębisz swoje pokłady empatii i poszerzysz ich zakres, za co Twoi pacjenci będą Ci wdzięczni.

AGENDA
Pogłębisz rozumienie funkcji, korzyści i wartości wyrażanych  przez  emocje takie jak smutek, beznadzieja, lęk, zamartwianie się, poczucie winy czy wstydu, poczucie niższości, złość czy frustracja. Te i inne trudne emocje przestaną być celem do eliminacji, a staną się sprzymierzeńcem w procesie terapeutycznym. Tak zwane „niepożądane objawy” są w rzeczywistości manifestacją najgłębszych wartości pacjentów. Kiedy z naszą pomocą i empatią pacjenci uświadomią sobie, że obecne zachowania-emocje-myśli w istocie ich chronią, to właśnie w tym momencie paradoksalnie zaczynają chcieć zmiany. 
• Zrozumiesz nieunikniony w terapii opór oraz jego formy w zależności od problemów zgłaszanych przez pacjentów. Depresja, zaburzenia lękowe, problemy w związkach, nawyki i nałogi: każde z nich ma inną formę oporu – będziesz wiedział, czego się spodziewać i jak sobie z tym radzić.
• Dowiesz się, kiedy i jak używać „magicznego przycisku” i „magicznego pokrętła”, aby uświadomić pacjentom mechanizm oporu.
• Rozumiejąc, co o pacjentach mówi ich opór, będziesz mógł go rozpracować. Może to jednak wymagać „śmierci” twojego ego jako „pomagacza”, „eksperta” czy „wybawiciela”. 
• Nauczysz się zapraszać nawet najbardziej niechętnych pacjentów, aby stali się zwolennikami zmian i entuzjastycznie włączali się w proces terapii (także w wykonywanie zadań domowych).

METODY
Poznasz około 50 metod poznawczo-behawioralnych, a 10 najbardziej interaktywnych zostanie zademonstrowanych na żywo i przećwiczonych w małych grupach.
• Na koniec zasmakujesz paradoksu akceptacji – nie zatruje cię, ale może doprowadzić do „wielkiej śmierci ego”. 
  • „I chociaż nic się nie zmieni, to wszystko staje się źródłem spokoju, radości i odnowy” – David Burns. Jest to proces leczniczy zarówno dla terapeutów, jak i dla pacjentów. 
Będziesz mógł od razu zastosować te nowe umiejętności w życiu osobistym i zawodowym, a także otrzymasz certyfikat TEAM CBT level 1 z Feeling Good Institute w Kalifornii. 
Model TEAM wciąż ewoluuje. Można go zdefiniować jako wyrafinowaną syntezę z różnych szkół terapeutycznych, której celem jest zapewnienie pacjentom szybkiego i skutecznego pozbycia się objawów. Ma mocne podstawy w CBT, ale wykracza poza klasyczny zakres CBT.

LICZBA GODZIN: Program przewiduje 25.5 godzin dydaktycznych (nie licząc przerw)
Przewidywane godziny zajęć: w czwartek i piątek i sobotę 8:30-17:30 z przerwami kawowymi i obiadową, w i niedzielę 8:30-12 z jedną przerwą kawową.

MIEJSCE: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna, ul. Okopowa 59a, 01-043 Warszawa

KOSZT – 20% rabat dla członków PTTPB

Rejestracja do 25 lipca 2022 – 2600 zł (w tym 23% VAT)
Późna rejestracja 26 lipca do 15 sierpnia 2022 – 2750 zł (w tym 23% VAT)
Ostatni moment 16 i 17 sierpnia 2022 – 2950 zł (w tym 23% VAT)

 W opłacie są zawarte:
+ książka „Radość życia..” uakutalnione polskie wydanie bestsellera prof. Burnsa
+ Trzy obiady i wiele smacznych przekąsek na przerwach kawowych podczas konferencji
+ Materiały dydaktyczne w j. polskim  (wszystkie prezentacje, materiały pomocnicze i informacyjne w itp.)
+ Bezpośredni dostęp do światowej klasy trenerów TEAM CBT z ogromnym praktycznym doświadczeniem w leczeniu najtrudniejszych pacjentów oraz umiejętnościami wyjaśniania i szkolenia, jak tym pacjentom pomagać
+ Pełny dostęp do nagrania wideo z konferencji przez 5 miesięcy po zakończeniu szkolenia
+ Uprawnienie do ubiegania się o certyfikat poziomu 1 przez Feeling Good Institute, który ma własne korzyści, w tym:
1. Otrzymanie certyfikat FGI
2. Członkowstwo w społeczności wspierających terapeutów (w celu uzyskania dodatkowej wiedzy, konsultacji, nawiązywania kontaktów i dostępu do najnowszych osiągnięć dr Burnsa i głównych klinicystów TEAM-CBT)
3. Obecność w katalogu terapeutów Feeling Good Institute. Daj się rozpoznać i znaleźć wśród osób poszukujących  terapeutów TEAM-CBT.

ZAPISY: teamcbt.pl/register/
KONTAKT: TEAMcbt.eu@gmail.com