Nawigacja mobilna

„Żywotne Dziecko i Podróż Bohatera” – Terapia Schematu w kierunku autonomii i wzmocnienia Zdrowego Dorosłego”, prowadzący Dr Christoph Fuhrhans

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 30/09/2023
Godz.: Całodniowe


„Żywotne Dziecko i Podróż Bohatera” – Terapia Schematu w kierunku autonomii i wzmocnienia Zdrowego Dorosłego”, prowadzący Dr Christoph Fuhrhans

Data/Czas
Dni: 30.09 i 7.10.2023
Godz.: (10:00-16:30)

„OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne” zaprasza na 2 dniowe szkolenie „Żywotne Dziecko i Podróż Bohatera” – Terapia Schematu w kierunku autonomii i wzmocnienia Zdrowego Dorosłego, które odbędzie się 30 września i 7 października 2023 roku w formie online.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online. Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie przesłana do Pani/Pana (z adresu: OdNova.Gabinety@gmail.com) informacja o rezerwacji miejsca na warsztatach.

FORMULARZ ONLINE
https://forms.gle/7iySkrf1xFNGGmiN9

Opis szkolenia:
Tryb Szczęśliwego Dziecka składa się z dwóch podrzędnych Trybów: Zadowolone Dziecko i Żywotne Dziecko. Podczas gdy Zadowolone Dziecko jest Trybem, w którym osoba czuje się kochana, chroniona i bezpieczna, Tryb Żywotne Dziecko reprezentuje wrodzoną zdolność do zaspokajania podstawowych potrzeb autonomii, kreatywności, przygody i dreszczyku emocji.
Co ciekawe, prawie wszyscy współcześni bohaterowie książek dla dzieci i młodzieży, od Mowgliego przez Toma Sawyera do Harry’ego Pottera, są ilustracjami Trybu Żywotnego Dziecka.

Terapia Schematu sama w sobie podąża za procesem i ukrytą narracją zejścia do jaskiń dzieciństwa, konfrontacji z najgłębszymi horrorami i lękami, przekształcenia dysfunkcyjnych schematów i trybów oraz powrotu jako „Zdrowy Dorosły”. Jest więc oczywiste, konceptualizować plan działania Terapii Schematu jako Podróż Bohatera.

Umiejętności nabywane podczas szkolenia:

w pierwszej części:

• Dokonamy wstępnego przeglądu dwóch narracji w świetle Terapii Schematu.
• Zapoznasz się z praktycznymi ćwiczeniami, które pomogą Ci znaleźć, aktywować i wzmacniać Tryb Żywotnego Dziecka
• Dowiesz się jak pracować nad wdrażaniem Pozytywnych Schematów.

w drugiej części:

• Poznasz jak „Bohater” może być konceptualizowany jako Dorosłe Żywotne Dziecko.
• Nauczysz się korzystać ze specjalnych ćwiczeń wzmacniających Tryb Bohatera, aby krok po kroku stać się „Wewnętrznym Dumbledore’em” (Własnym Dobrym Wewnętrznym Mentorem).

To szkolenie łączy strategie wzmacniania i indywiduacji w Terapii Schematu z zapleczem Psychoterapii Integracyjnej i nauk o kulturze, co rozszerza warsztat o wymiar egzystencjalny.

Dla kogo?
• dla praktykujących psychoterapeutów (różnych nurtów) z podstawami wiedzy teoretycznej i praktycznej z Terapii Schematu.
Szkolenie jest skierowane do tych terapeutów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy nad autonomią i wzmocnieniem oraz wdrażaniem Pozytywnych Schematów.

Liczba miejsc ograniczona: do 25 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń)

Platforma: zoom
Data:
30 września 2023 (10:00-16:30)
7 października 2023 (10:00-16:30)
Cena:
do 30 czerwca 2023, 1100 zł od osoby
po 30 czerwca 2023, 1250 zł od osoby

Prowadzący: dr Christoph Fuhrhans, lekarz psychiatra. Certyfikowany Terapeuta, Trener i Superwizor Terapii Schematu, akredytowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu „International Society of Schema Therapy” (ISST) w 2008 roku. Certyfikowany Terapeuta, Trener i Superwizor Grupowej Terapii Schematu, akredytowany przez (ISST) w 2010 roku. Terapeuta i Trener Dialektycznej Terapii Behawioralnej /DBT (2007-2012).
Założyciel i Przewodniczący Instytutu Terapii Schematu Wschodniej Szwajcarii „Institute of Schema Therapy Eastern Switzerland” (www.istos.ch, 2010). Prezes Szwajcarskiej Sieci Terapii Schematu / Towarzystwa Terapii Schematu (www.stns.ch od 2012).
Były wiceprezes Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST, 2014-2015).
Wiodący psychiatra w klinice Clienia Littenheid, Szwajcaria (do 2015 r.). Prowadzi prywatną praktykę psychiatryczną i psychoterapeutyczną w Winterthur, Szwajcaria. (www.stadtgartenpraxis.ch). Udziela międzynarodowe szkolenia, warsztaty i superwizje (Szwajcaria, Niemcy, Liechtenstein, USA, Hiszpania, Egipt, Palestyna, Tunezja itp.).
Studiował Medycynę, Filozofię, Historię Sztuki i Literaturę Porównawczą (Komparatystyka Literacka) w Kilonii, Wiedniu i Berlinie.

*Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy. Podczas szkolenia przewidziane są ćwiczenia praktyczne z ograniczoną ilością teorii tj. odgrywanie ról, ćwiczenia na forum oraz w break room’ach. Będzie czas na pytania i dyskusje w podgrupach.  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat terapii Schematu.
Szkolenie będzie tłumaczone z języka angielskiego. Uczestnicy dostaną materiały szkoleniowe w języku polskim oraz imienny certyfikat uczestnictwa z liczbą godzin szkoleniowych.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/ZaZkMEHN
Pełny opis szkolenia na stronie: https://odnovaterapia.pl/szkolenia/zywotne-dziecko-i-podroz-bohatera
Link do obejrzenia krótkiego wywiadu dr Christoph Fuhrhans: https://fb.watch/kug9Ad6Feo/