Nawigacja mobilna

Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 08/09/2018
Godz.: 17:30 - 21:30


Portal Uczę się ACT zaprasza na warsztat online prowadzony przez dr Avigail Lev: „Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów”

O warsztacie
W trakcie szkolenia zostanie zademonstrowane innowacyjne podejście integrujące terapię akceptacji i zaangażowania ACT oraz terapię schematów w pracy z parami. Często zdarza się, że w związkach rozwijają się sztywne behawioralne strategie radzenia sobie nastawione na unikanie doświadczania trudnych emocji i myśli oraz wzorce, powodowane starymi „historiami” (schematami) lub określonymi przewidywaniami i oczekiwaniami. Strategie te przynoszą krótkotrwałą ulgę od psychicznego stresu wywołanego problemami interpersonalnymi, lecz w dłuższej perspektywie działają na szkodę związku. Próby unikania cierpienia wywołanego przez schematy kończą się wzmacnianiem go, tworząc ostatecznie samospełniającą się przepowiednię. Do takich prób zaliczamy takie przykłady unikania doświadczania jak uczepianie się kogoś, wycofywanie się, atakowanie, poszukiwanie zapewnienia, obronę, tłumaczenie się, kontrolowanie czy żądanie.

W trakcie warsztatu opisana zostanie forma pracy terapeutycznej stworzona po to, by pomagać parom borykającym się z różnymi problemami i konfliktami. Pomoc ta oparta jest na identyfikacji 10 powszechnych schematów relacyjnych, nazywanych źródłem cierpienia pierwszego rzędu. Schematy przyczyniają się określonych zachowań nastawionych na radzenie sobie ze nimi (unikanie doświadczania), a te skutkują dysfunkcjami w relacjach. Dysfunkcje te stanowią źródło cierpienia drugiego rzędu. Proces terapii tych trudności został zaadaptowany z sześciu procesów terapeutycznych ACT i jest pomocny w poprawie radzenia sobie w sferach dotkniętych dysfunkcją interpersonalną.

O dr Lev
Dr Avigail Lev, PsyD, jest psychoterapeutką i executive coachem z San Francisco w Kalifornii. Avigail jest kierownikiem Centrum Bay Area CBT. Jej klinika zapewnia terapię opartą na dowodach naukowych dla par oraz w trybie indywidualnym dla osób borykających się z problemami w związkach, lękiem, traumą, zaburzeniami nastroju, depresją, rozregulowaniem emocjonalnym, OCD, czy trichotillomanią.

Dr Lev specjalizuje się w integrowaniu terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) z terapią schematów w celu poprawy relacji interpersonalnych. Jest współautorką książek Acceptance and Commitment Therapy for Couples, Acceptance and Commitment Therapy for Interpersonal Problems oraz The Interpersonal Problems Workbook (Relacje na huśtawce, wydanej po polsku przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne).

Dr Lev prezentuje swoje badania naukowe na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Prowadziła także superwizje, treningi oraz warsztaty dydaktyczne na temat wykorzystania podejść opartych na dowodach empirycznych w Klinice Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Berkeley, Haight Ashbury Psychological Services, Uniwersytecie Argosy i Uniwersytecie w Palo Alto. Jest autorką badania z losowym doborem do próby (randomized-control trial, RCT): „A group therapy protocol combining acceptance and commitment therapy and schema therapy in treatment of interpersonal disorders”.

Książki, których współautorką jest dr Lev:

– „Acceptance and Commitment Therapy for Couples”

– “Acceptance and Commitment Therapy for Interpersonal Problems”

“Relacje na huśtawce” (bestseller GWP Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego)

 

Warsztat odbędzie się 8 września od 17:30 do ok. 21:30 (~4 godziny). Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

 

Wydarzenie na Facebooku poświęcone szkoleniu: https://www.facebook.com/events/221962478524307

 

Po więcej informacji zapraszamy również na: http://uczesieact.pl/warsztat-online-abby-lev/