Nawigacja mobilna

Wyobrażenia w terapii poznawczo-behawioralnej

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 27/02/2021 - 28/02/2021
Godz.: Całodniowe


Wyobrażenia w terapii poznawczo-behawioralnej

Data/Czas
Dnia: 27-28 lutego 2021 r.

Godz.: 9-16

Lokalizacja on-line

Prowadząca: Marzenna Kucińska superwizor-dydaktyk PTTPB

Forma: warsztat 16 godzin

Adresaci: psychoterapeuci  poznawczo-behawioralni i osoby szkolące się

Zmiana scenariusza, fantazja kierowana, ekspozycja wyobrażeniowa i inne wyobrażeniowe techniki wspomagające oraz intensyfikujące proces terapeutyczny mają zastosowanie w klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej i w podejściach trzeciej fali CBT.

Celem zajęć jest wprowadzenie do idei i zasad wykorzystania wyobrażeń w procesie terapii. Skupiając się na przekonaniach i ich zmianie warto pamiętać, że istnieją dwa typy procesów przetwarzania informacji: bardziej pierwotne, wyobrażeniowe, bezpośrednie obrazowanie, rodzaj wizji pojawiającej się w umyśle, oraz racjonalny, analityczny związany z kategoryzacją czy oceną. Zwykle system wizualizacyjny uaktywnia się łatwiej, co widać we flashbackach, katastroficznych wizjach czy koszmarnych snach. W psychoterapii potrzebujemy umiejętności aktywowania i wykorzystywania wizualizacji w różnych celach, w tym  do identyfikacji i zmiany intruzywnych, negatywnych myśli ale także do wzbudzania bardziej pozytywnych głębszych przekonań. Podczas zajęć przedstawione zostaną zasady i przykłady tego typu pracy terapeutycznej.

Warsztat oparty jest m.in. na publikacji A.Hackermann, J.Bennet-Levy’ego i E.A. Holmes „Oxfort Quide to Imagery in Cognitive Therapy”.

Liczba miejsc: maks 12

Koszty: 600 zł

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na www.cogitoterapia.pl mail: szkolenie@cogitoterapia.pl