Nawigacja mobilna

Wyobrażenia w terapii poznawczej

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 28/05/2022 - 29/05/2022
Godz.: 09:00 - 16:00


Lokalizacja COGITO w Warszawie Ośrodek Terapii Poznawczej COGITO, online
Zmiana scenariusza, fantazja kierowana, ekspozycja wyobrażeniowa i inne wyobrażeniowe techniki wspomagające oraz intensyfikujące proces terapeutyczny. Nie zawsze mamy świadomość, jak ważne jest ich stosowanie w klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej i w podejściach trzeciej fali CBT.

Celem zajęć jest wprowadzenie do idei i zasad wykorzystania wyobrażeń w terapii . Skupiając się na przekonaniach i ich zmianie warto pamiętać, że istnieją dwa typy procesów przetwarzania informacji: bardziej pierwotne, wyobrażeniowe, bezpośrednie obrazowanie, rodzaj wizji pojawiającej się w umyśle, oraz racjonalny, analityczny związany z kategoryzacją czy oceną. Zwykle system wizualizacyjny uaktywnia się łatwiej, co widać we flashbackach, katastroficznych wizjach czy koszmarnych snach. W psychoterapii potrzebujemy umiejętności aktywowania i wykorzystywania wizualizacji w różnych celach, w tym do identyfikacji i zmiany intruzywnych, negatywnych myśli ale także do wzbudzania bardziej pozytywnych głębszych przekonań. Podczas zajęć przedstawione zostaną zasady i przykłady tego typu pracy terapeutycznej.

Warsztat oparty jest m.in. na publikacji A.Hackermann, J.Bennet-Levy’ego i E.A. Holmes „Oxfort Quide to Imagery in Cognitive Therapy”.

Prowadząca:  Marzenna Kucinska

Forma: warsztat 16 godzin

Adresaci: psychoterapeuci, uczestnicy kursów i szkoleń w psychoterapii poznawczo-behawioralnej ,

Liczba miejsc: ograniczona max.15 osób

Zajęcia można będzie zaliczyć do tzw. pracy własnej – obowiązkowego elementu szkolenia psychoterapeutycznego wymaganego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTTPB lub punktów do odnawialności certyfikatu PTTPB.

Koszty: 700 zł

Więcej informacji na www.cogototerapia.pl mail: szkolenie@cogitoterapia.pl