Nawigacja mobilna

Wprowadzenie do terapii metapoznawczej

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 19/06/2021 - 20/06/2021
Godz.: Całodniowe


Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe Vita Longa zaprasza na

Wprowadzenie do terapii metapoznawczej

Termin: 19-20 czerwca 2021
Prowadzący: Jacek Legierski
Forma szkolenia: warsztat online
20 godzinny warsztat dla terapeutów poznawczo-behawioralnych i terapeutów w trakcie certyfikacji, co najmniej po drugim roku szkolenia CBT

Cena: 820 zł

Przy jednorazowej płatności za dwa warsztaty – “MCT Wprowadzenie” i “MCT w depresji i OCD” 1400 złotych

Zapisy: Prosimy Państwa o przesłanie karty zgłoszeniowej, którą można pobrać ze strony www.vitalonga.pl/szkolenia na adres szkolenia@vitalonga.pl.

Terapia metapoznawcza (Wells, 2009) jest jednym z podejść w ramach terapii poznawczo-behawioralnych zyskującym w ostatnim czasie popularność oraz kolejne dowody na swoją skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Model metapoznawczy zaburzeń psychicznych opiera się na założeniu, że przyczyną zaburzeń emocjonalnych jest dysfunkcjonalna forma myślenia tzw.: syndrom poznawczo-uwagowy (Cognitive Attentional Syndrome – CAS), na który składają się: uporczywe negatywne myślenie w postaci ruminacji i zamartwiania się, monitorowanie zagrożenia oraz strategie behawioralne, które nasilają koncentrację uwagi na niepomocnym sposobie myślenia.
Celem terapii metapoznawczej jest usunięcie CAS poprzez ograniczenie reakcji na negatywne myśli, eliminowanie strategii behawioralnych oraz podważenie metaprzekonań.
Celem warsztatu jest zaprezentowanie podstawowych metod leczenia w modelu metapoznawczym. Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe strategie metapoznawcze: rozpoznawania poziomów poznawczych i przechodzenia z poziomu przedmiotowego na metapoziom, identyfikacji CAS, konceptualizacji trudności pacjenta w modelu metapoznawczym.

PLAN WARSZTATÓW:
• Różnice między CBT a MCT.
• Podstawowe pojęcia.
• Konceptualizacja w MCT.
• Podstawowe umiejętności w MCT.
• Odłączona uważność.
• Trening uwagi.
• Protokół MCT dla GAD.