Nawigacja mobilna

Worry and how to handle it Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 12/04/2022
Godz.: 18:00 - 20:00


link do zapisu: https://amie.pl/strefa-profesjonalistow/zamartwianie-sie-i-jak-sobie-z-nim-poradzic/
termin: 12.04.2022 ; 18:00-19:00
wykładowca: prof. Robert Leahy

Seminarium dla profesjonalistów i wolontariuszy

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie “Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić”, które poprowadzi wybitny ekspert w dziedzinie psychologii klinicznej – profesor Robert Leahy.

Kiedy spotykają nas trudne, negatywne wydarzenia, często zdarza się, że zaczynamy martwić się przyszłymi problemami, z którymi naszym zdaniem nie możemy sobie poradzić. Martwienie się wiąże się z nadmiernym skupieniem się na zagrożeniu, niedocenianiem naszej zdolności do radzenia sobie i ciągłym skupianiem się na naszych negatywnych myślach.

Długo utrzymujące się zamartwianie sprawia, że zwracamy uwagę tylko na bieżący moment, pozbawia nas przyjemności i często prowadzi do bezsenności. Przewlekłe zmartwienie może również prowadzić do depresji.

Podczas swojego wystąpienia profesor Robert Leahy opisze niektóre poznawczo-behawioralne modele martwienia się i przedstawi różne techniki, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze zamartwianiem.

Szkolenie odbędzie się w formie online 12 kwietnia 2022 w godzinach 18:00-20:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Szkolenie poprowadzi prof. Robert L. Leahy – dyrektor Amerykańskiego Instytutu Terapii Poznawczej w Nowym Jorku i profesor psychologii klinicznej na Wydziale Psychiatrii w Weill Cornell Medical College. Prof. Leahy jest zastępcą redaktora International Journal of Cognitive Therapy i byłym prezesem Stowarzyszenia Terapii Behawioralnych i Poznawczych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoterapii Poznawczej oraz Akademii Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Jest laureatem nagrody im. Aarona T. Becka Akademii Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Prof. Leahy jest autorem lub redaktorem 29 książek dla specjalistów od zdrowia psychicznego. Jego książki zostały przetłumaczone na 21 języków.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej
Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl