Nawigacja mobilna

Warsztat MCT Advanced. Terapia metapoznawcza zaburzenia depresyjnego i obsesyjno-kompulsyjnego

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 05/12/2020 - 06/12/2020
Godz.: Całodniowe


Poradnia Specjalistyczna Vita Longa zaprasza Państwa na:

Warsztat MCT Advanced. Terapia metapoznawcza zaburzenia depresyjnego i obsesyjno-kompulsyjnego

Data/Czas
5-6/12/2020

20 godzin szkoleniowych

Cena: 820 złotych

Karta zgłoszenia na stronie szkolenia:
http://www.vitalonga.pl/metapoznawcza-zaburzenia

Terapia metapoznawcza zyskuje coraz to szersze potwierdzenie swojej skuteczności w leczeniu depresji oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i może być szczególnie użyteczna dla pewnych populacji pacjentów słabiej reagujących na klasyczne interwencje poznawczo-behawioralne (nawracająca depresja) lub dla tych którym dużą trudność sprawia leczenie ekspozycyjne w przypadku zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego.

Opis szkolenia:
1. W trakcie warsztatu zostaną zaprezentowane i omówione metapoznawcze modele depresji oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego.
2. Uczestnicy poznają specyfikę metapoznawczą występującą u osób cierpiących na ww. zaburzenia: przekonania metapoznawcze i związane z nimi strategie regulacji myślenia i emocji.
3. Omówione i zilustrowane zostaną typowe elementy syndromu poznawczo-uwagowego występującego w depresji i zaburzeniu obesysjno-kompulsyjnym.
4. Przedstawione zostaną typowe sposoby postępowania w pracy z osobami cierpiącymi z powodu tych trudności w formie protokołów terapeutycznych.
5. Przećwiczone zostaną typowe techniki wykorzystywane w terapii metapoznawczej obu zaburzeń.

Prowadzenie: Jacek Legierski, psycholog, superwizor-dydaktyk PTTPB, doktornat w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miejsce: szkolenie odbędzie się online, z wykorzystaniem platformy ZOOM

Kontakt: szkolenia@vitalonga.pl tel.664 655 900