Nawigacja mobilna

„Uwalniając się z toksyczności” – Terapia Schematu osób dorosłych, będących w relacji z osobą z Klastra B (rodzic, partner, rodzeństwo).

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 16/04/2021 - 18/04/2021
Godz.: Całodniowe


OdNova Gabinety Psychoterapeutyczne, zaprasza na unikalne 3 dniowe szkolenie z Terapii Schematu: „Uwalniając się z toksyczności” – Terapia Schematu osób dorosłych, będących w relacji z osobą z Klastra B (rodzic, partner, rodzeństwo).

Data 16 – 18 kwietnia  2021 online (zoom)

Prowadzący Dr Florian Alexander Ruths z Londynu

Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: OdNova.Gabinety@gmail.com
Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie przesłana do Pani/Pana informacja o rezerwacji miejsca na warsztatach.
Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie Państwo na stronie www.odnovaterapia.pl w zakładce szkolenia

O szkoleniu:

Kontakt z osobą o cechach narcystycznych i / lub socjopatycznych może spowodować głęboką traumę.
Długie okresy gróźb, manipulacja emocjonalna, a także przemoc emocjonalna i czasami fizyczna mogą pozostawić „ofiarę” z głębokimi bliznami emocjonalnymi i poważnymi zaburzeniami psychicznymi.
Warsztat jest skierowany do tych terapeutów, którzy chcą pomóc partnerom lub Dorosłym Dzieciom osób należących do Klastra B
Celem szkolenia jest:
• zrozumienie niezaspokojonych potrzeb, schematów oraz sposobów działania osoby narcystycznej / antyspołecznej
• poszerzenie i pogłębienie wiedzy na temat form emocjonalnego i fizycznego znęcania się, które używają, by trzymać innych blisko siebie
• zwiększenie szansy na trafne wykrycie i zrozumienie nadużycia u naszego pacjenta
• zbudowanie planu leczenia
• poznanie jakie niezaspokojone potrzeby i Nieadaptacyjne Schematy stoją za wyborem trudnych partnerów
• poznanie mechanizmu, który sprawia, że ludzie pozostają w toksycznych relacjach
• wprowadzenie nowego konceptu diagnostycznego: Wywołane Tłumienie Więzi Dziecko-Rodzic (I-CPAS) czyli „Alienacja Rodzicielska” w teorii Schematu
• nabywanie i doskonalenie umiejętności psychoterapeutycznych w leczeniu Syndromu Alienacji Rodzicielskiej Dorosłych Dzieci Narcyzów

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy. Podczas szkolenia przewidziane są ćwiczenia praktyczne z ograniczoną ilością teorii tj. odgrywanie ról, ćwiczenia na forum oraz w break room’ach. Będzie czas na pytania i dyskusje w podgrupach.  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat terapii Schematu, potwierdzone odbytym szkoleniem w tej tematyce. Szkolenie będzie tłumaczone z na język polski.

Do uczestnictwa w szkoleniu niezbędna jest podstawowa wiedza o Schematach, Trybach i potrzebach emocjonalnych jakie wykorzystuje Terapia Schematu.

Uczestnictwo w tym szkoleniu będzie potwierdzało ustawiczny rozwój zawodowy w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (18 godzin dydaktycznych uznanych przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej).

Liczba miejsc ograniczona: do 24 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń)

Cena: do 12 lutego 2021, 1300 zł od osoby
po 12 lutego 2021, 1600 zł od osoby

Platforma: zoom

Data: 16-17 kwietnia 2021 (10:00-17:00) oraz 18 kwietnia 2021 (10:00 – 14:00)

Prowadzący: Dr Florian A. Ruths, lekarz psychiatra. Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoterapii Behawioralnej i Poznawczej „British Association of Behavioural and Cognitive Psychotherapies” (BABCP).
Nauczyciel Mindfulness (MBCT), akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Mindfulness „British Association of Mindfulness Based Approaches” (BAMBA).
Certyfikowany Superwizor/Dydaktyk Grupowej Terapii Schematu, Certyfikowany Psychoterapeuta Terapii Schematu, akredytowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu „International Society of Schema Therapy” (ISST).