Nawigacja mobilna

Skills for Psychological Recovery Program „Umiejętności Wspierające Powrót do Zdrowia Psychicznego”

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 03/04/2022
Godz.: 18:00 - 20:00


link do zapisu: https://amie.pl/strefa-profesjonalistow/skills-for-psychological-recovery/
termin: 03.04.2022 , godz. 18:00-20:00
wykładowca: prof. Joe Ruzek

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie “Skills for Psychological Recovery (SPR)”

Skills for Psychological Recovery (SPR) to oparte na dowodach podejście modułowe, które pomaga dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz rodzinom w tygodniach i miesiącach po doświadczeniu katastrofy i traumy, po okresie, w którym zastosowano pierwszą pomoc psychologiczną (PFA) lub gdy potrzebna jest bardziej intensywna interwencja niż PFA. SPR ma na celu pomóc w zdobyciu umiejętności zmniejszania ciągłego stresu i skutecznego radzenia sobie ze stresem i przeciwnościami losu po katastrofie. SPR opiera się na zrozumieniu, że osoby, które przeżyły katastrofę, doświadczają szerokiego zakresu reakcji w różnych okresach czasu. Podczas gdy wiele osób, które przeżyły, wyzdrowieje samoistnie, niektóre doświadczą niepokojących reakcji, które zakłócają adaptacyjne radzenie sobie. Współczujące, opiekuńcze i dobrze wyszkolone osoby pomagające mogą pomóc ocalałym w powrocie do zdrowia poprzez zapoznanie ich z odpowiednimi umiejętnościami SPR. Zasady i techniki SPR spełniają cztery podstawowe standardy:

1. Zgodne z dowodami z badań naukowych dotyczących ryzyka i odporności na urazy

2. Zastosowanie i praktyczne w warunkach terenowych

3. Odpowiednie dla poziomów rozwoju przez całe życie

4. SPR oparte na kulturze to trening umiejętności interwencja mająca na celu przyspieszenie powrotu do zdrowia i zwiększenie poczucia własnej skuteczności.

SPR wykorzystuje kilka podstawowych zestawów umiejętności, które okazały się pomocne w różnych sytuacjach pourazowych. SPR kładzie nacisk na pomoc osobie, która przeżyła, w odzyskaniu poczucia kontroli i kompetencji. Chociaż SPR nie został zaprojektowany do rozwiązywania problemów z ciężką psychopatologią, może być wspomagany przez określone służby, które to robią.

Szkolenie odbędzie się w formie online 3 kwietnia 2022 w godzinach 18:00-20:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Szkolenie poprowadzi prof. Joe Ruzek – psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny specjalizującym się w leczeniu problemów związanych ze stresem pourazowym. Jest dyrektorem i założycielem Kliniki Wczesnej Interwencji – jednostki badawczej Uniwersytetu Palo Alto, która zapewnia krótkie usługi doradcze osobom, które doświadczyły traumatycznych zdarzeń.

Jest autorem przewodnika “Psychological First Aid” stworzonego wspólnie przez National Center for PTSD. Jest także autorem “Skills for Psychological Recovery” – praktycznego podejścia do poradnictwa kryzysowego.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:
Klub Inteligencji Katolickiej
Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl