Nawigacja mobilna

Praca z pacjentami z zaburzeniami odżywiania – najskuteczniejsze strategie leczenia w CBT i TS

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 29/10/2022 - 30/10/2022
Godz.: 10:00 - 19:00


Instytut Terapii Schematu

Praca z pacjentami z zaburzeniami odżywiania – najskuteczniejsze strategie leczenia w CBT i TS

Warsztat prezentuje najskuteczniejsze metody leczenia zaburzeń odżywiania i oferuje liczne możliwości przećwiczenia technik pracy z pacjentem.

Podczas dwóch dni szkolenia będzie można nauczyć się pracy zarówno z prostymi, jak i ze złożonymi przypadkami problemów z zaburzeniami odżywiania. Zostaną przedstawione elementy najskuteczniejszego, jak dotąd protokołu terapii zaburzeń odżywiania CBT-E opracowanego przez Christophera G. Fairburn’a w latach 2001-2007, opartego na podejściu transdiagnostycznym. Dla pacjentów z bardziej złożonym obrazem zaburzeń i trudnościami motywacyjnymi, w szczególności pacjentów z anoreksją, zostaną przedstawione jego modyfikacje z użyciem konceptualizacji i technik terapii schematu.

Warsztat  adresowany jest do  osób profesjonalnie zajmujących się psychoterapią, które mają podstawy wiedzy z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej udokumentowane ukończeniem przynajmniej pierwszego roku szkolenia w tym nurcie. Mile widziane podstawy wiedzy z terapii schematu.

Warunkiem zaliczenia jest obecność na całości warsztatu i aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach praktycznych.

Czas:  20 godzin (2x10h lekcyjnych)

Termin:  29 i 30 października 2022 r. w godzinach 10-19

Miejsce: on-line

Cena warsztatu: 1000 zł do 29.09.22  i 1300 zł po tym terminie.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

https://bit.ly/3pIS9cy

Prowadzenie:  Małgorzata Bielak superwizor-dydaktyk PTTPiB (Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej) i ISST (Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu). Współautorka artykułu: Przegląd badań dotyczących nieskuteczności klasycznego modelu CBT w terapii bulimii oraz propozycje jego modyfikacji opublikowanego w Nowinach Psychologicznych (2007, nr 1)