Nawigacja mobilna

Metodologia pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną w paradygmacie poznawczo behawioralnym.

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Dnia: - 20/10/2018 - 21/10/2018
Godz.: Całodniowe

Lokalizacja
Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego


Prowadzenie: Aleksandra Defranc ( psycholog , psychoterapeuta poznawczo behawioralny)

Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego zaprasza na cykl warsztatów pod tytułem „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym „.

Praca z pacjentami z problemami osobowościowymi powszechnie i nie bez powodu jest uznawana za jedną z najbardziej wymagających i obfitujących w trudne momenty. Terapia poznawczo behawioralna zaburzeń osobowości rozwija się na świecie od ponad 25 lat i posiada liczne udokumentowane badaniami potwierdzenia swojej skuteczności. Nie oznacza to jednak ani tego , że jest to terapia powszechnie znana, ani tym bardziej , że jest terapią łatwą.

Cykl warsztatów objętych wspólną nazwą „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym ” ma na celu prezentację wiedzy teoretycznej i konceptualizacyjnej oraz doświadczeń praktycznych w oparciu o najnowsze osiągnięcia w tym obszarze. Prowadzący warsztaty to doświadczeni psychoterapeuci poznawczo behawioralni lub superwizorzy – dydaktycy PTTPB od lat pracujący z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi.

Czas trwania szkolenia: Szkolenie składa się z 7 bloków po 15 godzin wykładowych każdy .Odbywa się w soboty ( 9-18) i niedziele ( 9-13) w Warszawie . Bloki stanowią osobne całości. Można wziąć udział w całości szkolenia lub wybrać dowolną ilość bloków.

Odbiorcy Szkolenia: Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób pracujących w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (lekarzy, psychologów, psychoterapeutów) chcących zdobyć wiedzę i podnieść swoje umiejętności w pracy z osobami z nieprawidłową osobowością jak też dla osób zainteresowanych poznawczo behawioralną metodologią pracy z osobami z dysfunkcjami osobowościowymi.
Celem szkolenia jest:
1) zapoznanie uczestników z najnowszymi informacjami i badaniami na temat poszczególnych wzorców osobowościowych,
2) zaprezentowanie modeli konceptualizacyjnych oraz technik terapeutycznych typowych w terapii konkretnych zaburzeń,
3) nabycie umiejętności rozpoznawania wpływu cech osobowości na podtrzymywanie innych trudności pacjenta,
4) praktyczny trening prowadzenia terapii w konkretnych grupach pacjentów.

Formy dydaktyczne: szkolenie ma formę wykładowo- warsztatową. Liczne ćwiczenia prowadzone są w oparciu o opisy przypadków pacjentów z określonymi problemami osobowościowymi

Więcej informacji na temat szkolenia można znaleźć na www.interego.com.pl. Zapisu można dokonać przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.interego.com.pl