Nawigacja mobilna

Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Poznawczo behawioralna terapia par”

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 14/05/2022
Godz.: 09:00


Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Poznawczo behawioralna terapia par”
„Niewidoczny destruktor, czyli jak pracować z lękami charakterystycznymi dla życia w związkach. Paradygmat poznawczo behawioralny”

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak

Data: 14.05.2022 r. w godzinach 9-18.

Cena: 450 złotych.

Zgłaszające się na terapię pary często prezentują wyraźne i intensywne emocje. Wśród nich dominują zniechęcenie, nieufność, złość i wrogość . Tymczasem bardzo często pod tymi emocjami kryją się lęki, o których małżonkowie nie mówią, a bywa także, że ukrywają je nawet sami przed sobą. Lęk to emocja , która znacząco wpływa na kształt i przebieg interakcji małżeńskich. Lęk ukryty i nie będący w ślad za tym przedmiotem pracy zakłóca proces terapeutyczny czyniąc go mniej efektywnym i bardziej frustrującym dla wszystkich stron terapii.Definiowanie lęków i ich genezy, ustalanie powodów ich ukrywania, prowadzenie terapii w taki sposób, aby można było z nimi pracować w bezpiecznym klimacie to tylko niektóre umiejętności niezbędne do dla wszystkich sposób, Uczestnicy warsztatu zapoznają się z najbardziej charakterystycznymi lękami występującymi w różnych sytuacjach w związkach. Nauczą się identyfikować towarzyszące im myśli automatyczne i kryjące się za nimi przekonania kluczowe. Zapoznają się z metodami pracy i prowadzenia dialogu , które umożliwiają wydobywanie zarówno samego lęku jak i towarzyszącym mu myślom spod często bardziej na pierwszy rzut oka widocznych emocji oraz efektywną pracę z nimi.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia :
• Najważniejsze lęki występujące w interakcjach małżeńskich – typologia, geneza, przejawy.
• Metody prowadzenia rozmów z parą w celu zdefiniowania ukrytych lęków.
• Techniki pracy z poznawczymi aspektami lęków.
• Techniki pracy zmierzające do uzyskania akceptacji i empatii wobec wzajemnych lęków u partnerów.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich. Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl