Nawigacja mobilna

Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.

Mapa niedostępna

Data/Czas
Dnia: - 02/10/2021
Godz.: 09:00 - 18:00


Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO zaprasza na warsztaty z cyklu „Metodologia pracy z pacjentami z dysfunkcjami osobowościowymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym”.
„Metodologia pracy z pacjentami z osobowością chwiejną emocjonalnie ( z pogranicza) w paradygmacie poznawczo behawioralnym”

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak

Data: 02.10.2021 r. w godzinach 9-18.

Cena: 450 złotych .

Funkcjonowanie osób z osobowością chwiejną emocjonalnie w niemal wszystkich istotnych obszarach ulega zaburzeniu, co zwykle łączy się ze znacznym obniżeniem jakości życia. Dla wielu osób ich dysfunkcje osobowościowe stają sie przyczyną ograniczeń w rozwoju potencjału edukacyjnego i zawodowego, nie kończących się problemów w związkach, a także zachowań autodestrukcyjnych i prób samobójczych. Pacjenci z dysfunkcjami z tej grupy są również nie bez powodu uważani za niezwykle trudnych w terapii. Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością chwiejną emocjonalnie.

Składa się z następujących części:
• Omówienie charakterystyki osobowości chwiejnej emocjonalnie i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości chwiejnej emocjonalnie
• Zasady diagnozy , problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące. Typowe i nietypowe uzależnienia
• Modele konceptualizacji zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
• Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
• Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości chwiejnej emocjonalnie .
• Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością chwiejną emocjonalnie. Typowe pułapki i problemy występujące w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej .
• Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi w oparciu o przykłady z pracy klinicznej.

Zajęcia odbędą się w trybie on-line poprzez aplikację ZOOM.Zapisy na interego.com.pl