Menu
A+ A A-

Wydarzenia różne

Szkolenie: Relacja terapeutyczna w terapii poznawczo-behawioralnej

Poza Schematami zaprasza na szkolenie: Relacja terapeutyczna w terapii poznawczo-behawioralnej
Szkolenie odbędzie się w dniach: 25-26 marzec 2017

Osoba prowadząca: dr Konrad Ambroziak - certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
koszt: 480 zł

miejsce szkolenie: POZA SCHEMATAMI, WARSZAWA, tel. 500 340 899
Program szkolenia i szczegóły na stronie internetowej www.poza-schematami.pl

Szkolenie: Dziecko istotą seksualną, czyli jako wspomagać rozwój seksualny dziecka z wykorzystaniem elementów terapii poznawczo-behawioralnej

Poza Schematami zaprasza na szkolenie: Dziecko istotą seksualną, czyli jako wspomagać rozwój seksualny dziecka z wykorzystaniem elementów terapii poznawczo-behawioralnej
Szkolenie odbędzie się w dniach: 25-26 marzec 2017

Osoba prowadząca: mgr Aleksandra Augustyn - psycholog, specjalista psychologii klinicznej, seksuolog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
koszt: 480 zł

miejsce szkolenie: POZA SCHEMATAMI, WARSZAWA, tel. 500 340 899
Program szkolenia i szczegóły na stronie internetowej www.poza-schematami.pl

Szkolenie: Terapia traumy i PTSD dzieci oraz nastolatków

Poza Schematami zaprasza na szkolenie: Terapia traumy i PTSD dzieci oraz nastolatków
Szkolenie odbędzie się w dniach: 18-19 marzec 2017

Osoba prowadząca: mgr Klaudia Siwek - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny koszt: 480 zł

miejsce szkolenie: POZA SCHEMATAMI, WARSZAWA, tel. 500 340 899
Program szkolenia i szczegóły na stronie internetowej www.poza-schematami.pl

Poza Schematami zaprasza na ...

Poza Schematami zaprasza na roczny blok superwizji terapii poznawczo-behawioralnej z elementami superwizji rozmowy prowadzonej w duchu Dialogu Motywującego oraz superwizji terapii schematu. Superwizje będą prowadzone przez superwizorów poznawczo-behawioralnych będących również terapeutami motywującymi i terapeutami schematu.

Oferta skierowana jest do terapeutów poznawczo-behawioralnych, osób kończących szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej i terapeutów pracujących w innych nurtach, którzy chcieliby zrozumieć swoją pracę z perspektyw terapii poznawczo-behawioralnej, dialogu motywującego i terapii schematu.

zapisy: POZA SCHEMATAMI, ul. Mickiewicza 8 m 6, WARSZAWA, tel. 500 340 899

Koszty i szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.poza-schematami.pl, http://poza-schematami.pl/dla_terapeutow

Rok z terapią poznawczo-behawioralną dzieci i młodzieży

Poza Schematami zaprasza na "Rok z terapią poznawczo-behawioralną dzieci i młodzieży". Zajęcia będą prowadzone przez psychoterapeutów mających duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wykładowcy przygotowali dla Państwa praktyczne zajęcia, których celem jest poznanie konkretnych programów i technik terapeutycznych oraz ich warsztatowe przećwiczenie w czasie zajęć. Naszym celem jest przekazanie Państwu tej wiedzy w sposób nieschematyczny - jak najwięcej zajęć praktycznych, ćwiczenia prowadzące krok po kroku w prowadzeniu podstaw terapii poznawczo behawioralnej różnych zaburzeń.

Szkolenia planowane są w: Warszawie, Szczecinie, Elblągu.

zapisy: POZA SCHEMATAMI, ul. Mickiewicza 8 m 6, WARSZAWA, tel. 500 340 899

Program szkolenia, koszty i szczegóły na stronie internetowej www.poza-schematami.pl

Warsztat: Terapia poznawczo-behawiorlana w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym

Pracownia Terapeutyczna "Pratera" zaprasza na warsztat:

Terapia poznawczo-behawiorlana w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym" prowadzony przez Stevena Jonesa oraz Fionę Lobban oraz szkolenie z Terapii Schematu, prowadzone przez Tarę Cutland-Green. Więcej informacji na stronie www.pratera.pl

Warsztat: Dysfunkcje seksualne – psychoterapia w podejściu poznawczo-behawioralnym

Seksuologia.Pro serdecznie zaprasza na warsztat:

Dysfunkcje seksualne – psychoterapia w podejściu poznawczo-behawioralnym

Forma: warsztat z elementami wykładu.
Ilość miejsc: 15
Czas trwania: 20 godzin

Miejsce szkolenia: Kraków
przy współpracy z Centrum Psychoterapii i Seksuologii EMPATIA

Termin: 4.-5. lutego 2017 r.

Uczestnicy: Zajęcia kierowane głównie do osób pracujących psychoterapeutycznie korzystając z technik CBT, oraz dla zainteresowanych tematem.

Opis zajęć: Część teoretyczna przybliży kwestię psychopatologii dysfunkcji seksualnych. Zostaną pokrótce omówione typowe objawy dysfunkcji seksualnych o charakterze psychogennym u kobiet oraz u mężczyzn. Część praktyczna będzie dotyczyła głównie pracy nad studiami przypadków, podczas których uczestnicy będą ćwiczyć stawianie rozpoznania, wyjaśnianie mechanizmu zaburzenia u pacjenta, jak i planować oddziaływania terapeutyczne. Przewidziana jest praca w podgrupach.

Głównymi celami szkolenia są:

 • - zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej dotyczącej objawów dysfunkcji seksualnych i ich roli w życiu pacjentów,
 • - poznanie podstawowych technik i strategii terapeutycznych wykorzystywanych w psychoterapii dysfunkcji seksualnych,
 • - przybliżenie sposobów pracy z pacjentami, na podstawie analizy wybranych przypadków.

Po ukończeniu zajęć uczestnik będzie potrafił:

 • -dokonać diagnozy dysfunkcji seksualnych,
 • -zaplanować terapię pacjenta cierpiącego z powodu dysfunkcji seksualnych,
 • -zastosować techniki psychoterapeutyczne w pracy z pacjentami z dysfunkcją seksualną.

Prowadzący:
Arkadiusz Bilejczyk
– psycholog, seksuolog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych PTS

Kontakt i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje szczegółowe: www.seksuologia.pro/tematy-szkolen/dysfunkcje-seksualne/

IV edycja czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej

Akademia Myśli i Emocji w Warszawie zaprasza na IV edycję unikalnego na polskim rynku czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Nasza oferta to jedyna w Polsce okazja do wzięcia udziału w kursie integrującym i obejmującym terapię poznawczo-behawioralną, założenia dialogu motywującego oraz terapię zorientowaną na schematy i terapię trzeciej fali. Rekrutacja trwa!

ZAPISY I INFORMACJE: http://www.amie.pl

Zbliżające się warsztaty i seminaria w Akademii Myśli i Emocji

Zbliżające się warsztaty i seminaria w Akademii Myśli i Emocji:
Warsztat na temat leczenia PTSD w dniach 10-11.12.2016, który poprowadzi Dr n. hum. Małgorzata Dragan

W dniach 21-22.01.2017 Agnieszka Baranowska-Chmiel poprowadzi warsztat na temat Żałoby i choroby terminalnej

W dniach 8-9.04.2017 Prof. Andrew Kuczmierczyk poprowadzi warsztat na temat leczenia Bólu przewlekłego. Akademia Myśli i Emocji kontynuując serię seminarów zaprasza również na seminarium na temat leczenia Bólu przewlekłego, które odbędzie się 7.04.2017r.

ZAPISY I INFORMACJE: http://www.amie.pl

II Poznańska Konferencja ACT

Jak wygląda terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce? Na czym polega specyfika pracy z dziećmi przy wykorzystaniu technik ACT? Gdzie tkwi klucz skuteczności analizy funkcjonalnej? Jak ACT radzi sobie ze stygmatyzacją osób chorych somatycznie oraz czy ACT nadaje się do biznesu?

To tylko część pytań, na które będą starali się udzielić odpowiedzi organizatorzy II Poznańskiej Konferencji ACT. Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego: http://swps.pl/ nauka-i-badania/ konferencje/ 13966-ii-poznanska-konferen cja-act#formularz

WOKÓŁ TERAPII AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ORAZ ANALIZY FUNKCJONALNEJ

II Poznańska Konferencja ACT to kolejna odsłona wydarzenia skupionego wokół Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy) oraz Analizy Funkcjonalnej (Functional Analytic Psychotherapy). Terapia Akceptacji i Zaangażowania jako nowoczesna, oparta na dowodach, metoda psychoterapii i coachingu zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Natomiast Analiza Funkcjonalna jest współczesną formą podejścia behawioralnego, skupiającego się na zachowaniu podczas sesji, która stawia na pogłębioną relację terapeutyczną jako narzędzia prowadzącego do zmiany u klienta.

Gościem specjalnym konferencji będzie dr Louise Hayes z Uniwersytetu Melbourne w Australii. Światowy autorytet w dziedzinie pracy z młodymi ludźmi technikami ACT. Dziś jesteśmy w samym środku rewolucji uważności. Ostatnie dwie dekady badań wykazały, że uważność wpływa korzystnie na niemal każdy aspekt funkcjonowania człowieka, a teraz słyszymy o tym wszędzie. Badania, prowadzane głównie z osobami dorosłymi, wykazały tak przekonujące korzyści, że wielu pedagogów stara się przenieść interwencje psychologiczne z zakresu uważności bezpośrednio na szkoły. Dr Louise Hayes otworzy konferencje wykładem prezentującym uważność jako element rozwojowego modelu elastyczności psychologicznej zwanej DNA-V. Pokaże, jak włączać uważność w rozwój, jakie niesie to korzyści, ale również zdać sobie sprawę z obszarów ryzyka. Nie każda uważność wymaga medytacji, nie wszystkie dzieci są gotowe do medytacji uważności, a podejście rozwojowe pozwala na dostosowane uważności do poziomu uczniów.

Zaprezentowane zostanie nadzwyczajne nagrane specjalnie dla uczestników II Poznańskiej Konferencji ACT wystąpienie, Ph.D. Kelly’ego Wilsona z Uniwersytetu w Mississippi w USA – współtwórcy ACT.

WARSZTATY I... FOLLIES - CZYLI PRAKTYKA KONFERENCYJNA

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie współczesną III falą terapii poznawczo-behawioralnych w naszym kraju, poza częścią wykładową, zaplanowano również dzień warsztatowy, co stwarza świetną okazję do bliższego zapoznania się nie tylko z teorią współczesnego behawioryzmu, ale również praktyką.

Oprócz wykładów i warsztatów zaplanowano również kluczowy element każdej konferencji poświęconej ACT, RFT, FAP … Follies. Są to swoistego rodzaju kabaretowe scenki, doprawiane wesołymi śpiewankami, figlarnymi skeczami, pociesznymi prezentacjami czy groteskowymi filmikami, tworzone przez uczestników dla uczestników. Follies rządzą dwie proste reguły – po pierwsze zwięzłość (ok. 3 minut jest idealnie, jeśli przeciągniesz strunę - nasz hochsztapler zmiecie Cię ze sceny!) Po drugie - chodzi o to, żeby jakikolwiek aspekt ACT, Mindfulness, Behawioryzmu, terapii, RFT, CBS lub jakikolwiek człek związany z ACT / społecznością CBS dostał (jak to w kabarecie) pstryczka w nos! Follies pochodzą z doniosłej tradycji: w przeszłości „Prawda” była osądzana przez autorytety. Potem przyszła nauka i ludzie zaczęli prowadzić bezpośrednie obserwacje, aby samemu ocenić, jaka jest prawda. Lecz oczywiście, ludzkie istoty takie jak my, kochające kategoryzację i hierarchizację wszystkiego dookoła, zaczęły automatycznie hierarchizować ludzi, którzy mogli bezpośrednio badać prawdę. W ten oto sposób powstały naukowe autorytety. Zadaniem Follies jest zagwarantowanie, że żaden pomysł/teoria oraz żadna osoba, która ten pomysł posiada, nie ma immunitetu, wyłączności, aby pytać, bawić się i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Więcej informacji: http://swps.pl/ nauka-i-badania/ konferencje/ 13966-ii-poznanska-konferen cja-act

Szkolenie "Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń nastroju - najnowsze ujęcia"

Roczne szkolenie ACT, Warszawa 2017

Pierwsze w Polsce szkolenie pozwalające na szczegółowe zapoznanie się z ACT – terapią i treningiem akceptacji i zaangażowania.

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, coachów i studentów. Odbędzie się w formie comiesięcznych zjazdów, na których poza podstawami terapii ACT poznacie Państwo jej zastosowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą, w środowisku pracy, z problemami natury seksualnej, poczuciem winy i wielu innych obszarach. W ramach spotkań zaplanowana jest także superwizja prowadzonych procesów terapeutycznych.

Zapisywać można się na całe szkolenie, jak i na poszczególne moduły. Szczegóły dotyczące terminów, kosztów oraz przebiegu zjazdów znajdą Państwo tutaj: http://zacznijzyc.net/kurs-act-warszawa

Czteroletni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej

Szkoła Psychoterapii Centrum CBT-EDU w Warszawie zaprasza na kolejną edycję czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Rozpoczęcie kursu planowane jest na 10-11 grudnia 2016 r.

Informacje i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.cbt.pl

Sedecznie zapraszamy na szkolenie z CBT zaburzeń depresyjnych – 14-15.01.2017

Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem ogłasza nabór na nową edycję szkolenia „CBT zaburzeń depresyjnych”. Tematyka szkolenia obejmuje m.in.: objawy i rodzaje depresji, przebieg, rozpowszechnienie i przyczyny depresji, tematykę samobójstwa i perfekcjonizmu w odniesieniu do depresji, modele poznawcze depresji, wybrane techniki poznawcze i behawioralne leczenia depresji oraz ćwiczenia praktyczne w oparciu o przypadki kliniczne.

Więcej informacji i na stronie: https://centrum-poznawcze.pl/category/news/

Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z podstaw CBT – 5-6.11.2016

Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem ogłasza nabór na nową edycję szkolenia „Podstawy psychoterapii poznawczo-behawioralnej I”. Tematyka szkolenia obejmuje m.in.: założenia i źródła CBT, charakterystykę CBT, terminologię specyficzną dla CBT, charakterystykę procesu terapeutycznego w CBT, przebieg spotkania z pacjentem , podstawy konceptualizacji poznawczej, specyficzność poznawczą stanów psychopatologicznych, wybrane techniki poznawcze i behawioralne.

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://centrum-poznawcze.pl/wydarzenia/szkolenie-listopad/

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z podstaw CBT – 26-27.11.2016

Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem ogłasza nabór na nową edycję szkolenia „Podstawy psychoterapii poznawczo-behawioralnej I”. Tematyka szkolenia obejmuje m.in.: założenia i źródła CBT, charakterystykę CBT, terminologię specyficzną dla CBT, charakterystykę procesu terapeutycznego w CBT, przebieg spotkania z pacjentem , podstawy konceptualizacji poznawczej, specyficzność poznawczą stanów psychopatologicznych, wybrane techniki poznawcze i behawioralne.

Więcej informacji i na stronie: https://centrum-poznawcze.pl/category/news/

Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TIKI – podręcznik dla terapeuty i zeszyt dla Pacjenta

Podręcznik dla terapeutów i Zeszyt ćwiczeń dla dzieci jest pierwszą publikacją na rynku polskim zawierającą gotowy protokół pracy z pacjentem z chorobą tikową. Stanowi swoiste kompendium wiedzy na temat metod terapeutycznych o udowodnionej skuteczności. Podręcznik zawiera dwa protokoły terapeutyczne: (1) Ekspozycję z powstrzymaniem reakcji i (2) odwracanie nawyku. Obydwie metody prowadzą do znacznej redukcji nasilenia tików (na poziomie 70-80 % redukcji ilości tików). Ponadto są równie skuteczne jak farmakoterapia, w związku z powyższym światowe wytyczne dotyczące leczenia wskazują metody behawioralne jako interwencje pierwszego wyboru, często stosowane przed wprowadzeniem farmakoterapii.

O autorkach podręcznika:

 • • C.W.J. (Cara) Verdellen, dr, jest psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. W 2007 r. otrzymała tytuł doktora prowadząc badania nad efektywnością terapii behawioralnej tików i zespołu Tourette’a
 • • J.M.T.M. (Jolande) can de Griendt, mgr, jest licencjonowanym psychologiem i terapeutą poznawczo-behawioralnym. Jej badania prowadzone w ramach pracy doktorskiej dotyczą porównania efektywności terapii behawioralnej tików z farmakoterapią.

Obie autorki, Cara Verdellen i Jolande van de Griendt, uczestniczyły w opracowaniu wytycznych (European Clinical Guidelines) dla Europejskiego Towarzystwa Badań nad Syndromem Tourette’a (ESSTS), dotyczących leczenia zespołu Tourette’a i innych zaburzeń tikowych ( część „Interwencje behawioralne i psychospołeczne” ), prowadzą warsztaty i wykłady na temat behawioralnych metod terapeutycznych tików. Są członkami rady naukowej Duńskiego Stowarzyszenia Zespołu Tourette’a (Scientific board of the Dutch Tourette Syndrome Association) oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Syndromem Tourette’a (ESSTS; European Society of the Study of Tourette Syndrome). Razem założyły BT-Tics Fdn., fundację, która zajmuje się opracowywaniem i rozpowszechnianiem informacji na temat terapii behawioralnej tików.

  • • S. (Sanne) Kriens, mgr, jest licencjonowanym psychologiem i terapeutą poznawczo-behawioralnym. Zajmuje się leczeniem zaburzeń tikowych, zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju u dzieci i dorosłych.
  • • (Ilse) van Oostrum, mgr, jest psychologiem. Zajmuje się leczeniem zaburzeń tikowych, zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju u dzieci i dorosłych.

Z języka holenderskiego przetłumaczyli:
dr n. med. Tomasz Srebnicki i mgr Katarzyna Szamburska Lewandowska

Wydawcą książek jest Centrum CBT-EDU - ośrodek zajmujący się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych w oparciu o interwencje psychiatryczne oraz terapeutyczne prowadzone w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Obok działalności szkoleniowej i terapeutycznej Centrum CBT-EDU prowadzi także działalność popularyzatorsko-edukacyjną poprzez regularne udostępnianie publikacji własnych. Periodyk „TPB” wydawany przez Centrum CBT skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych psychoterapią poznawczo – behawioralną. Każdy numer poświęcony jest osobnemu problemowi klinicznemu. Zawiera zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i opisy konceptualizacji przypadków i przeprowadzonych terapii, opatrzone komentarzem superwizorów terapii w nurcie poznawczo – behawioralnym.ch. Na 9 Europejską Konferencję nt Zespołu Tourete`a i Zaburzeń Tikowych (08 – 11.06.2016 WUM) przygotowano dwie pozycje książkowe: Tiki. Podręcznik terapeuty i Tiki. Zeszyt ćwiczeń dla pacjenta autorstwa: C. Verdellen, S. Kriens, I. van Costrum.

Zaburzenia tikowe obejmujące tiki i chorobę tikową, określaną często jako Zespół Tourette’a (ZT), należą do tych rzadkich schorzeń o charakterze neurobiologicznym (częstość występowania zespołu oceniana jest na 0,6–1,1%). na którego przebieg mogą wpływać także czynniki psychologiczne.

Tiki to gwałtowne, szybkie, nawracające i nierytmiczne ruchy (tiki ruchowe) lub wokalizacje, odgłosy (tiki głosowe) o zmiennym nasileniu i częstości, pojawiające się zazwyczaj w seriach. Tiki klasyfikowane są w medycynie jako zaburzenie wywołane nieprawidłową czynnością części mózgu, zwanej układem pozapiramidowym, odpowiedzialną za nieświadomą kontrolę ruchu.

Tiki charakteryzuje zmienność nasilenia, liczby i rodzaju tików w czasie, nawet w ciągu jednego dnia. W efekcie u chorych współistnieją okresy niezbyt dokuczliwych tików i okresy, kiedy to nasilenie choroby znacznie ogranicza codzienne życie. Choroba tikowa ma wiele postaci, a jej objawy powodują, nie tylko cierpienie fizyczne, ale przede wszystkim mogą stanowić przyczynę wielu problemów emocjonalnych i związanych z funkcjonowaniem społecznym, na tyle trudnych, że często prowadzą one do wymuszonej lub dobrowolnie wybranej izolacji.

Wiedza na temat tego czym są zaburzenia tikowe oraz postępowania z nimi jest nadal zbyt mała nie tylko wśród specjalistów ale także wszystkich osób które stykają się z osobami cierpiącymi na to zaburzenie: nauczycieli, rodziców, urzędników czy wreszcie osób postronnych dla których prezentowane objawy mogą sprawiać wrażenie celowych zachowań.

Pierwsze sesje ACT: budowanie relacji terapeutycznej i tworzenie kontekstu do zmiany – szkolenie ACT

Warsztat „Pierwsze sesje ACT: tworzenie relacji terapeutycznej i kontekstu do zmiany” ma na celu naukę, jak płynnie, łącząc wrażliwe serce i analityczny rozum, otworzyć pracę z klientem. Poświęcony jest elementom, które stawiają most pomiędzy różnorodnymi technikami i metaforami, jakich będziemy używać, aby kształtować elastyczność psychologiczną:

 • * spójnej, pełnej empatii i wrażliwości filozofii pracy z klientem
 • * zawieranie spójnego z ACT kontraktu terapeutycznego
 • * nieoceniającej i bazującej analizie funkcjonalnej diagnozie, która dobrze poprowadzona stanowić będzie interwencję samą w sobie
 • * wczesnym wplataniu w diagnozę poszczególnych elementów modelu ACT
 • * wprowadzaniu sześciu procesów ACT do pracy z klientem
 • * doświadczeniowym ćwiczeniom i metaforom zachęcającym do przejścia z trybu wewnętrznej walki do szukania nowych rozwiązań
 • * wykorzystaniu dodatkowych papierowych materiałów do stymulacji pracy podczas i pomiędzy sesjami, wspomagających diagnozę oraz wzmacniających relację terapeutyczną

Do pełnego wykorzystania wiedzy przydatna będzie gotowość do używania tych procesów na sobie (nie ma ACT bez pracy własnej) oraz w pracy z klientem. Stąd szkolenie kierowane jest do praktyków pomocy psychologicznej i coachingowej, świeżych magistrów oraz studentów wyższych lat odbywających swoje pierwsze praktyki lub planujących je rozpocząć w najbliższym czasie.

Szkolenie odbędzie się w Poznaniu 18. czerwca (sobota), 10:00-18:00. Dokładna lokacja zostanie podana bliżej terminu. Szkolenie prowadzi Bartosz Kleszcz.

Bazowa cena to 400 zł i od niej liczone są zniżki.

 • * Wczesny zapis – 10%. Zapisanie się do 31 maja obniża cenę o 10%. Liczy się data otrzymania wpłaty lub na potwierdzeniu przelewu.
 • * Zniżka przyjacielska – 15%. Zapisanie się jednocześnie razem z drugą osobą pozwala wam obu wziąć udział za 15% taniej.
 • * Wczesny start – 25%. Jeśli jesteś studentem I lub II stopnia (czyli najdalej idziesz na we wrześniu na V. rok studiów) i nie masz skończonych innych studiów, uprawnia cię to do dodatkowej zniżki.

Wpłaty z koniecznym tytułem „ACT PIERWSZE SESJE 18.06” należy dokonać na

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111 168586100067
Wybickiego 3/38 41-219 Sosnowiec

Możliwe wystawienie faktury. Proszę to zaznaczyć w zgłoszeniu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Zapisy możliwe są poprzez stronę http://zacznijzyc.net/pierwsze_sesje_act/ lub bezpośrednio u prowadzącego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

CBT w leczeniu dysmorfofobii - protokół CBT-BDD - 10-11.09.2016

Serdecznie zapraszamy na wrześniowy warsztat poświęcony leczeniu dysmorfofobii, podczas którego zostanie przedstawiony protokół terapii poznawczo-behawioralnej dysmorfofobii (CBT-BDD) opracowany przez Sabine Wilhelm, Katharine A. Phillips oraz Gail Steketee i wydany w roku 2013. Warsztat oferuje możliwość przećwiczenia konkretnych technik terapeutycznych charakterystycznych dla pracy z pacjentem z tym zaburzeniem, np. budowania konceptualizacji i dzielenia się nią z pacjentem.
Więcej informacji na stronie www.cogitoterapia.pl
zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

eabct2017

terapia schematow dzieci i mlodziezy baner gwp