Menu
A+ A A-

PTTPB w EUROPIE

W 2000 roku podczas kongresu w Granadzie Polskie Towarzystwo Terapii Pozanwczej i Behawioralnej zostało jednogłośnie przyjęte w poczet członków European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

EABCT jest organizacją typu "parasol" od ponad 30 lat zrzeszającą towarzystwa terapii poznawczej różnych krajów europejskich, które spełniają wymagania dotyczące przyjęcia (głównymi wymaganiami oprócz danych dotyczących statutu i członków są, standardy szkoleniowe).


Każdy członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej jest jednocześnie członkiem EABCT, organizacji która liczy obecnie ponad 20 tysięcy terapeutów poznawczych z dwudziestu dziewięciu krajów. Do najliczniejszych towarzystw zrzeszonych w EABCT należy towarzystwo Brytyjskie (BABCP) z 5200 członków, Holenderskie z 2300 członków. Jako organizacja EABCT wyznacza europejskie standardy szkolenia w terapii poznawczej, a corocznie organizowane kongresy stanowią forum wymiany informacji naukowych na temat terapii poznawczych i behawioralnych.

 

www.eabct.eu
www.aabt.org
www.issco.net

 

eabct2017

terapia schematow dzieci i mlodziezy baner gwp