Menu
A+ A A-

Archiwum

Integracja metod Psychofizjologii Stosowanej, Biofeedback oraz techniki Mindfulness w Psychoterapii

W dniach 28-30 sierpnia 2014 r., na Sycylii, odbędą się warsztaty szkoleniowe pod hasłem: „Integracja metod Psychofizjologii Stosowanej, Biofeedback oraz techniki Mindfulness w Psychoterapii",organizowane przez: ALETEIA International, Europejska Szkoła Terapii Poznawczej
Warsztaty będzie prowadził Prof. Tullio Scrimali.

Informacje szczegółowe w załącznikach:<

WALNE ZGROMADZENIE PTTPB

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
Mamy przyjemność zawiadomić Państwa o Walnym Zgromadzeniu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, które odbędzie się 05.06.2014 roku o godz. 18.00 w Akademii Pedagogiki Specjalnej przy ul.Szczęśliwickiej 40 w Warszawie, w Audytorium A.

Program obrad:

 • 18.00 - I termin obrad Walnego Zgromadzenia PTTPB
 • 18.10-19.10 wykład Pani Agnieszki Fiutak „Tajemnica zawodowa w zawodzie psychoterapeuty”
 • 19.10 – II termin obrad Walnego Zgromadzenia PTTPB w sytuacji braku kworum w pierwszym terminie

Porządek obrad będzie następujący:

 1. Wybór Przewodniczącego Zebrania, Sekretarza Zebrania oraz Komisji Skrutacyjnej;
 2. Sprawozdanie z działalności Zarządu PTTPB, Komisji Naukowo-Dydaktycznej PTTPB, Sądu Koleżeńskiego PTTPB, oraz Komisji Rewizyjnej PTTPB;
 3. Dyskusja;
 4. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi PTTPB;
 5. Dyskusja i głosowanie nad wprowadzeniem zmian w statucie PTTPB (poniżej znajdują się propozycje uchwał);
 6. Wybory nowych władz PTTPB;
 7. Wolne wnioski Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zgromadzeniu PTTPB.

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Skotnicka - Chaberek
Przewodnicząca Zarządu PTTPB <

International Congress of Cognitive Psychotherapy 2014 24 - 27 June 2014 Hong Kong

ICCP 2014 Preliminary Programme

* 16 Keynotes 
* 15 Pre-Congress Workshops 
* 5 In-Congress Workshops 
* 5 Master Clinician Classes 
* 4 Clinical Round Tables (so far)

PROGRAM - REJESTRACJA

 <

Konferencja EABCT w Hadze

Szanowni Członkowie PTTPB!
Streszczenia wystąpień na konferencję EABCT w Hadze przyjmowane są do 16 marca 2014r, (posterów do 1 maja 2014r). Przy wyjazdach grupowych każda 11 osoba ma opłatę rejestracyjną gratis (po zarejestrowaniu 10 osób należy wysłać listę ich nazwisk do organizatorów wraz z nazwiskiem tej jedenastej, której udział będzie bezpłatny). Organizatorzy zachęcają do zapisania się przez podstronę konferencji na www.eabct.com do otrzymywania ich newslettera.
Wszystkie szczegóły na www.eabct.com. <

Michiel van Vreeswijk - Terapia Schematu dla zaawansowanych 21 -23 marca 2014 r.

Ośrodek Cogito ma przyjemność zaprosić terapeutów, którzy mają podstawową wiedzę z terapii schematu i stawiają już pierwsze kroki w pracy z pacjentami używając tej metody na warsztat pogłębiający umiejętności.
Trzydniowe zajęcia poprowadzi akredytowany terapeuta i superwizor Terapii Schematu Michiel van Vreeswijk, autor najnowszego podręcznika Terapii Schematu „The Wiley-Blackwell Handbook of Schematherapy, Theory, Research and Practice.
W trakcie warsztatu będzie można między innymi poszerzyć swoje umiejętności pracy z pacjentem borderline o techniki mindfulness, poćwiczyć empatyczną konfrontację z pacjentem narcystycznym, dowiedzieć się, jak używać historycznego odgrywania ról z pacjentem zależnym i unikającym.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.cogitoterapia.pl<

Prawne i etyczne aspekty wykonywania zawodów psychologa, psychoterapeuty - seminarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium „Prawne i etyczne aspekty wykonywania zawodów psychologa, psychoterapeuty - zagadnienia ogólne”.
Szkolenie odbędzie się 18 maja 2013 (sobota), w godzinach 10.00-14.30 w Warszawie.
Szkolenie jest przeznaczone tylko dla członków PTTPB i jest bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona (20-25 osób).

Szczegółowe informacje na temat seminarium oraz program zajęć znajdą Państwo w załączniku.

Zapisy przyjmujemy mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Decyduje kolejność zgłoszeń.<

Unique Features of Rational Behavior Therapy and its Effectiveness

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie otwartym Profesora Maxie C. Maultsby’ego, który odbędzie się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Wykład„Unique Features of Rational Behavior Therapy and its Effectiveness” odbędzie się wponiedziałek 15 kwietnia 2013 o godzinie12.00 w auli prof. T. Tomaszewskiego (SWPS, ul. Chodakowska 19/31).
Wykład będzie prowadzony w języku angielskim. Profesor Maultsby jest autorem dwóch książek przetłumaczonych na język polski („Racjonalna Terapia Zachowania – podręcznik psychoterapii” i „ABC Twoich Emocji”). 

Po wykładzie będzie możliwość uzyskania autografu Autora.<

Konferecja szkoleniowa - Sosnowiec | 14 -15 marca 2013

KONFERENCJA "WYCHOWANIE A ZASADY. O PODEJŚCIU POZNAWCZO-BEHAWIORALNYM W PRACY Z TRUDNYMI ZACHOWANIAMI DZIECI I MŁODZIEŻY" - 14-15.03.2013

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji zorganizowanej we współpracy z PTTPB.
Zapisy: www.centrumneuro.org/zapisy

Program do pobrania
<

Marrakesz 2013

43 Europejski Kongres Terapii Poznawczej i Behawioralnej EABCT,
25-28 września, 2013 - Marrakesz, Maroko - CBT and Culture

Organizatorzy zachęcają do przesyłania abstraktów.<

Badanie psychoterapii w Polsce

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Przekazujemy list pani prof. Lidii Grzesiuk dotyczący badań nad stanem psychoterapii w Polsce.

Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie tej wiadomości do osób, które prowadzą psychoterapię w Państwa instytucji oraz o wypełnienie ankiety opisanej poniżej. Przepraszamy, jeśli ta wiadomość dociera do Państwa nie po raz pierwszy.
Na świecie od lat prowadzone są badania dotyczące tego, jak wygląda psychoterapia w praktyce, kto ją prowadzi i w jaki sposób. Naszym celem jest zbadanie aktualnego stanu rzeczy w tym zakresie w Polsce, ponieważ ostatnie wyniki podobnych polskich badań pochodzą z lat 70. Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób prowadzących psychoterapię, ponieważ zależy nam na zebraniu możliwie wielu obiektywnych informacji.

ALETEIA - SZKOŁA LETNIA 2012

ALETEIA Międzynarodowa Europejska Szkoła Terapii Poznawczej na Sycylii zaprasza na letnią szkołę 2012: NEUROSCIENCE-BASED COGNITIVE THERAPY

termin: 12-15 lipca, 2012, miejsce: Sycylia, Włochy, prowadzi: prof. Tullio Scrimalii. 

szczegóły: w załaczniku i na stronie: www.aleteiainternational.it

 <

KURS SUPERWIZORA-DYDAKTYKA PTTPB, III EDYCJA, 2012-2013

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Pragniemy poinformować wszystkie osoby, które aplikowały na kurs, że trwa obecnie proces kwalifikacji prowadzony zgodnie z regulaminem przez Kierownika Kursu mgr. Igę Jaraczewską, która będzie informować wszystkich Państwa o kolejnych jego etapach. Indywidualne zapytania można kierować do kierownika kursu pani mgr Igi Jaraczewskiej, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KIEROWNIK KURSU: mgr IGA JARACZEWSKA

Zajęcia podczas kursu będą również prowadzili znani wykładowcy zagraniczni (Michael Bruch, Andrew Kuczmerczyk, David Westbrook). Szczegółowy program kursu przedstawiamy w załączniku. Kurs trwa od maja 2012 do czerwca 2013, składa się z 9 zjazdów (jedno, dwu lub trzydniowych) o wyznaczonych już terminach. Cena całego kursu 17 000 zł /z VAT/. Kurs jest dla Towarzystwa przedsięwzięciem non profit, opłata pokrywa koszty, głównie pracy wykładowców, połowa zajęć zgodnie z wymogami standardów szkolenia jest prowadzona przez wykładowców zagranicznych (co znacząco podraża koszty).

Opłata wnoszona przed każdym zjazdem 1 888 zł /z VAT/.

Wyznaczone terminy zjazdów: w 2012 roku: 25, 26 maja; 6, 7, 8 lipca; 28 września, 26, 27, 28 październik; 30 listopada i następne w 2013: 18,19,20 stycznia, 22 luty, 19,20,21 kwietnia, 21 czerwca.

Osoby ubiegające się o przyjęcie na szkolenie muszą spełniać określone warunki (patrz: STANDARDY SZKOLENIA W PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ, pkt III).

O przyjęciu na kurs decyduje kierownik kursu. Liczba miejsc na kursie 8 osób.

Uwaga: wymagane jest opłacenie składek członkowskich PTTPiB do 2012 roku włącznie<

Warsztaty o terapii poznawczo behawioralnej w hipochondrii i innych zaburzeniach lękowych

Izraelskie Towarzystwa Psychoterapii Behawioralnej i Poznawczej (The Israel Association for Behaviour and Cognitive Psychotherapies) zaprasza na dwa warsztaty o terapii poznawczo behawioralnej w hipochondrii i innych zaburzeniach lękowych, (CBT for Hypochondriasis & Other Anxiety Disorders), który poprowadzi profesor Paul Salkovskis  w Tel Awiwie w dniach 22-23 maja.
Dla członków EABCT zniżki przy opłatach.<

5 Międzynarodowy Kongres i 10 Krajowy Kongres Psychologii Klinicznej

5 Międzynarodowy Kongres i 10 Krajowy Kongres Psychologii Klinicznej odbędzie się w 2012 roku w Hiszpanii w Santander w dniach 26-28 kwietnia, 2012.

Członkowie PTTPB mają możliwość rejestracji zniżkowej. Zamiast 180 EUR (opłata dla profesjonalistów) mogą płacić 150 EUR do 31 stycznia 2012.
Szczegóły na: http://www.ispcs.es/xcongreso/ingles/presentation.html.
PTTPB zostało zaproszone do grona organizacji wspierających konferencje.<

42 Międzynarodowa Konferencja EABCT 2012

W tym roku 42 Międzynarodowa Konferencja EABCT 2012 odbędzie się w Genewie 29.08-01.09, hasłem przewodnim konferencji jest: Psychotherapy and Neuroscience: Evidence and Challanges for CBT.
Ważne daty: wczesna rejestracja od 15/01 do 31/05; od 1 listopada można wysyłać abstrakty; do 29 lutego można zgłaszać propozycje warsztatów i sympozjów; a do 31 marca nadsyłać abstrakty wystąpień i plakatów.
Więcej informacji na stronie konferencji: http://www.eabct2012.org

Uwaga: do 19 marca przedłużono termin wysyłania propozycji sympozjów i abstraktów ich poszczególnych części.<

Zaproszenie do udziału w badaniu

Zaproszenie dla terapeutów poznawczo-behawioralnych do wzięcia udziału w badaniach dotyczących osobowościowych i społecznych uwarunkowań satysfakcji z pracy.

Zapytanie ofertowe

Cieszymy się ,że teoria i terapia poznawczo-behawioralna jest w Polsce coraz szerzej stosowana nie tylko w praktyce klinicznej ale przez pracowników jednostek pomocy i integracji społecznej.

Otrzymaliśmy interesujące zapytanie ofertowe od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego dotyczące przygotowania 3 dniowego szkolenia zatytułowanego: „Zróżnicowane formy pomocy i wsparcia  środowiskowego z zastosowaniem strategii poznawczo - behawioralnych”.  Tematyka szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:Jak radzić sobie z nadpobudliwością psychoruchową u podopiecznych?; Jak radzić sobie z agresją u osób z zaburzeniami zachowania i jakie są sposoby ograniczania zachowań agresywnych?; Jak skutecznie udzielać klientowi wsparcia psychologicznego?; Terapia zaburzeń osób mających natręctwa i myśli samobójcze; Interwencja kryzysowa i terapia psychologiczna po przebytej traumie; Zagadnienia złożonej problematyki komunikacji z podopiecznym.

Zapraszamy i zachęcamy koleżanki i kolegów do składania swoich ofert z myślą szerszego propagowania wiedzy i umiejętności terapii poznawczo-behawioralnej. W załącznikach szczegóły.<

Szkolenie w terapii rodzin

 • Kategoria: Szko

Szanowni Państwo,

Gorąco zapraszamy licencjonowanych terapeutów poznawczo-behawioralnych do uczestnictwa w szkoleniu doskonalącym umiejętności terapeutyczne, poświęconym terapii rodzin.

W ramach 4-letniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii rodzin, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej przewidziana jest część poświęcona terapii rodzin.

Istnieje możliwość dołączenia na tę część szkolenia przez osoby:

 • które ukończyły szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej atestowane przez PTTPB.
  Dla tych osób szkolenie w terapii rodzin obejmuje 10 bloków szkoleniowych.

oraz

 • osoby, które posiadają certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB i ukończyły szkolenie systemowe, a chciałyby poszerzyć wiedzę z terapii rodzin w podejściu poznawczo-behawioralnym.
  Dla tych osób szkolenie w terapii rodzin obejmuje 3 bloki szkoleniowe.

Zajęcia poprowadzą Pani profesor Yona Teichman oraz Pani dr hab. n. hum. Barbara Józefik wraz z Zespołem.<

Ból u dzieci i młodzieży – aspekty medyczne i psychologiczne

W imieniu Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej problematyce bólu u dzieci i młodzieży zatytułowanej „Ból u dzieci i młodzieży aspekty medyczne i psychologiczne”.

Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej i Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Wykładowcami są wybitni polscy specjaliści leczenia bólu jak również zagraniczni prof. Patrick McGrath (Kanada) współautor m.in. książki, która zostanie wydana w tym roku „Pediatric Pain. A Clinical Casebook” oraz dr Tanja Hechler (Niemcy).

Tematem przewodnim konferencji jest wielowymiarowość zjawiska bólu i aspekty praktyczne dotyczące jego terapii – zarówno metodami farmakologicznymi jak i niefarmakologicznymi, w tym psychoterapii.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji
Plakat konferencji - pobierz
<

Prof. Artur Freeman - warsztaty

Mamy przyjemność zawiadomić, że w Polsce będzie gościł honorowy członek PTTPB Artur Freeman (USA) - jeden z twórców terapii poznawczo - behawioralnej na świecie, nauczyciel członków założycieli PTTPB. Wszelkie informacje nt. prowadzonego przez Artura Freemana warsztatu na stronach: www.frpip.pl<

Kongres EABCT 2011

EABCT 2011W tym roku 41 Konferencja EABCT odbywa się w Reykjaviku na Islandii w dniach od 31 sierpnia do 3 września 2011. Głównym tematem konferencji będzie wszechstronnie rozumiane zapobieganie problemom psychicznym. (Od 14 stycznia 2011 istnieje możliwość rezerwacji miejsc hotelowych, a do 30 kwietnia 2011 obowiązują najniższe opłaty rejestracyjne na konferencję).
W załączeniu materiały konferencyjne przekazane przez organizatorów.<

Komunikat dla Uczestników 4-letniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej organizowanego przez PTTPB

Szanowni Państwo,
łączymy się w bólu i smutku z Rodzinami i Bliskimi Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Ze względu na uroczystości pogrzebowe Ofiar tragedii odwołujemy szkolenie w dniach 17 i 18 kwietnia 2010 r.
O nowym terminie zostaniecie Państwo wkrótce powiadomieni.

Z wyrazami szacunku
Mariola Skowrońska, kierownik szkolenia

Informacja w sprawie kursu superwizorów

W związku z ukazaniem się na stronie internetowej Centrum CBT (www.cbtedu.pl) informacji o rozpoczynającym się kursie superwizorów uprzejmie informujemy, że zgodnie ze standardami szkoleń PTTPB – Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej jest jedyną instytucją prowadzącą szkolenia do Certyfikatu Superwizora Dydaktyka PTTPB. Żaden z ośrodków prowadzących szkolenia do certyfikatu terapeuty PTTPB nie dysponuje uprawnieniami do prowadzenia kursu superwizorów, który uprawniałby absolwentów do ubiegania się o Certyfikat Superwizora -Dydaktyka PTTPB.

Informacja o działalności Towarzystwa - MAJ 2010

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "POSTTRAUMATIC DISORDERS - RISK FACTORS, CONCEPTS, THERAPY" już za 39 dni

Jeden z wykładów plenarnych wygłosi prof. Edna Foa, która została uznana przez magazyn Time, za jedną ze stu osób roku 2009 (http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1984685_1984745_1985506,00.html?artId=1984685?contType=article?chn=specials)
Innymi znakomitymi gośćmi konferencji będą badacze i klinicyści o uznanym na świecie, wybitnym dorobku naukowym(prof: E Foa, A.Ehlers, Y Teichman, A.Arntz, J Bisson, L-G Ost, J Landowski, J Samochowiec, G Sędek, J Strelau, B Zawadzki) w dziedzinie zaburzeń potraumatycznych i ich leczenia, terapii poznawczo-behawioralnej oraz badań nad skutecznością terapii. Program konferencji obejmuje wykłady plenarne, warsztaty sympozja i sesje plakatowe. Konferencja organizowana jest przez SWPS, ICGZ - Uniwersytet Warszawski oraz Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Szczegóły i rejestracja na www.ptsd.waw.pl.

Gorąco zapraszamy i prosimy o rozpowszechnianie informacji o konferencji wśród osób zainteresowanych.

EUROPEAN ACCREDITATION CERTIFICATE dla licencjonowanych terapeutów PTTPB !

Wszystkie osoby pragnące ubiegać się za pośrednictwem PTTPB o uzyskanie EABCT Accreditation Certificate – Europejskiego Certyfikatu Psychoterapeuty EABCT zachęcamy do złożenia wniosków wraz z dokumentami. Pierwsze wnioski przyjmowane będą do 10 czerwca 2010, po tym terminie – w terminach obowiązujących dla wniosków o Certyfikaty PTTPB.

Warunki ubiegania się o Europejski Certyfikat EABCT określa Regulamin PTTPB:

1. O Certyfikat European Association For Behavioural and Cognitive Therapies  (Europejski Certyfikat EABCT) może ubiegać się za pośrednictwem PTTPB członek zwyczajny PTTPB, który:

a) posiada certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB,

b) od momentu uzyskania certyfikatu PTTPB stosują psychoterapię poznawczo-behawioralną jako główne podejście psychoterapeutyczne w ramach prowadzonej praktyki psychoterapeutycznej,

c) doskonali wiedzę i umiejętności kliniczne w terapii poznawczo-behawioralnej, poddaje superwizji praktykę terapeutyczną,

d) ma uregulowane składki członkowskie PTTPB od momentu uzyskania certyfikatu PTTPB włącznie z opłatą za rok ubiegania się o Certyfikat EABCT,

e) wniósł opłatę akredytacyjną EABCT w wysokości 300 PLN

2.Osoba ubiegająca się o przyznanie certyfikatu PTTPB winna przesłać na adres siedziby PTTPB wniosek wraz z załącznikami

3.Przyznanie certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB oraz Europejskiego Certyfikatu EABCT następuje drogą uchwały zarządu po pozytywnym rozpatrzeniu przez KND odpowiednich dla danego certyfikatu wniosków i przesłanej dokumentacji oraz po podpisaniu deklaracji przestrzegania „Kodeksu etycznego psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego”.

Pragniemy dodać, że w chwili obecnej, spośród ponad 35 stowarzyszeń – członków zwyczajnych EABCT jedynie trzy organizacje są Członkami Akredytowanymi. Są to towarzystwa: German Professional Association for Behaviour Therapy,  Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Greek Association for Behavioural Modification and Research.

Na zakończenie …

Zapraszamy do uczestnictwa w Walnym Zebraniu Członków PTTPB, które odbędzie się po zakończeniu konferencji w dniu 4 lipca 2010.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zarząd PTTPB


<

Informacja o działalności Towarzystwa - MARZEC 2010

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

EUROPEAN ACCREDITATION CERTIFICATE dla licencjonowanych terapeutów PTTPB !

DECYZJĄ ZARZĄDU EABCT Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej JEST AKREDYTOWANYM CZŁONKIEM EABCT.

Oznacza to uznanie EABCT dla standardów szkoleń PTTPB i powierzenie naszemu Towarzystwu roli oceny praktyki klinicznej osób ubiegających się za pośrednictwem PTTPB o uzyskanie EABCT Accreditation Certificate. Już wkrótce na stronie internetowej naszego Towarzystwa ukaże się informacja o procedurze ubiegania się o Certyfikat.

Pragniemy dodać, że w chwili obecnej, spośród ponad 35 stowarzyszeń - członków zwyczajnych EABCT jedynie trzy organizacje są Członkami Akredytowanymi. Są to towarzystwa: German Professional Association for Behaviour Therapy, Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Greek Association for Behavioural Modification and Research.

Informacja o działalności Towarzystwa

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Pragniemy podzielić się kilkoma ważnymi informacjami związanymi z działalnością naszego Towarzystwa na początku 2010.

Narodowy Fundusz Zdrowia uznaje kwalifikacje licencjonowanych psychoterapeutów i superwizorów PTTPB !!!!

nfzZ wielką radością przyjęliśmy informację, o którą walczyliśmy przez kilka ostatnich lat. W odpowiedzi na pismo PTTPB z 3.12.2009 uzyskaliśmy odpowiedź Zastępcy Prezesa ds. Medycznych NFZ p Macieja Dworskiego z dnia 31.12.2009. Jej najważniejszy fragment brzmi:

„ …Zgodnie z Zarządzeniem Nr 60/2009/DSOZ z dnia 2 listopada 2009 Prezesa NFZ w sprawie określania warunków i realizacji umów w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień osoba legitymująca się zarówno Certyfikatem psychoterapeuty, jak i Certyfikatem superwizora Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej spełniają wymogi kwalifikacyjne psychoterapeuty i superwizora zawarte w przywołanym zarządzeniu”

Workshop Cognitive Behavioral Analysis System of Psychotherapy (CBASP)

Prowadzacy: Prof. James McCullough
Okres: 15.01. - 19.01.2010
Miejsce: Gesundheitspark Bad Gottleuba, Hauptstr. 39, 01816 Bad Gottleuba
Kurs bedzie prowadzony w j. angielskim z jednoczesnym tlumaczeniem na j. niemiecki.
Zgloszenia telefoniczne lub email prosze kierowac do:
Dr. Carola Nisch
Tel. +49 35023 6494522
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy91793 + '\' target="_blank">'+addy_text91793+'<\/a>'; //-->
<

Informator PTTPB

Ostatni rok to czas niezwykle intensywnej pracy zmierzającej, między innymi, do zmiany wcześniejszych niekorzystnych dla PTTPB uregulowań dotyczących refundacji.
Członkowie Zarządu i KND PTTPB brali udział w pracach Rady Psychoterapii (Sylwia Pieńkowska) i pracach nad ustawą o zawodzie psychologa (Ida Derezińska i Iga Jaraczewska.
PTTPB wystosowało pisma do Prezesa NFZ (sierpień i grudzień 2008), Konsultantów Krajowych w dziedzinach psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży, psychologii klinicznej (styczeń 2009), do Ministra Zdrowia (kwiecień 2008), a następnie kolejno odwołania do Ministra Zdrowia (sierpień i wrzesień 2009), UOKiK (wrzesień 2009). W lipcu 2009 Agencja Oceny Technologii Medycznych przesłała do Ministerstwa Zdrowia dokument (zamieszczony na www.pttpb.pl) dotyczący zastosowań terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Szkolenie w superwizji terapii poznawczo-behawioralnej

Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej organizuje szkolenie w superwizji terapii poznawczo-behawioralnej. Szkolenie rozpocznie się w październiku 2009 r. Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szkolenie w superwizji prowadzone będzie w 2 grupach liczących od 8 do 10 osób:

Szkolenie rozpoczęło się w październiku 2009r.
Kierownikami grupy superwizyjnej są:

(program do pobrania) <

Szkolenie w terapii poznawczej i behawioralnej organizowane przez PTTPB

Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej jest w trakcie realizacji całościowego szkolenia w terapii poznawczej i behawioralnej.

ALETEIA INTERNATIONAL - oferta specjalna dla członków PTTPB

W 2009 roku Szkoła Aleteia organizuje serię warsztatów dotyczących ważnych, choć wymagających dalszego pogłębienia zagadnień z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej. Będą to miedzy innymi:

 • zaburzenia osobowości
 • schizofrenia
 • neuroscience
 • mindfulness
 • biofeedback

Kursy odbędą się w siedzibie Szkoly Aleteia w Ennie na Sycylii. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Szkoły: www.aleteiainternational.it.<

Informacja dla osób ubiegających się o certyfikat PTTPB

W związku z przedłużającymi się pracami MZiOS nad ustawą obejmująca regulacje prawne dotyczące zawodu psychoterapeuty zarząd PTTPB uprzejmie informuje wszystkie osoby, które w latach 1999-2009 kończyły atestowane w PTTPB szkolenia i pragną ubiegać sie o certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB, że od dnia 01 listopada 2009r. będą rozpatrywane wnioski o przyznanie certyfikatu PTTPB obejmujące wyłącznie szczegółowy opis potwierdzający zrealizowanie zgodnego ze standardami 4-letniego programu szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej.

Nieprzekraczalny termin składania wniosków na wcześniejszych zasadach obowiązuje do 31października 2009r.<

Refundacja usług psychoterapeutycznych

PTTPB podjęło kroki zmierzające do zmiany niekorzystnej dla terapeutów poznawczych treści zarządzenia prezesa NFZ dotyczącego refundacji usług psychoterapeutycznych. PTTPB przyjmuje zgłoszenia od osób poszkodowanych w wyniku odmowy przez NFZ refundacji usług w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej. Informacje można przekazywać listownie lub e-mailowo na adres Towarzystwa.

Akcja: „Promujemy pracę psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych”

 • Kategoria: MATERIAŁY
Mimo dynamicznego rozwoju terapii poznawczo-behawioralnej w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat, dostępność terapeutów poznawczo-behawioralnych jest wciąż niewspółmierna do potrzeb pacjentów. Dlatego mamy nadzieję, że konferencja (Konferencja PTTPB , 26-28 czerwca 2009) będzie stanowić forum wymiany informacji o miejscach Polsce, gdzie pacjenci mogą uzyskać pomoc metodami terapii poznawczo-behawioralnej- pozwoli na stworzenie aktualnej „mapy psychoterapii poznawczo-behawioralnej”
&nb

Walne zebranie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

Szanowni Państwo,

Uprzejmie zapraszamy na walne zebranie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, które odbędzie się w dniu 14.03.2008 w Sali Wykładowej A w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Dziecięcym przy ul. Marszałkowskiej 24 w Warszawie
 • I termin godzina 17.30
 • II termin godzina 18.00

Nadzwyczajne walne zebranie PTTPB

Uprzejmie informujemy i zapraszamy na nadzwyczajne walne zebranie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, które odbędzie się w dniu 8 czerwca o godz. 18.00 w Sali Wykładowej Centrum CBT, ul. Piękna 68

eabct2017

terapia schematow dzieci i mlodziezy baner gwp